Warszawa: deweloperzy wybierają Wolę na budowę nowych mieszkań

redakcja.regiodom, Emmerson S.A.
Budowa nowego bloku mieszkalnegoDeweloperzy budują bardzo dużo mieszkań na Woli.
Budowa nowego bloku mieszkalnegoDeweloperzy budują bardzo dużo mieszkań na Woli. Silka Ytong
Jakie plusy ma warszawska Wola? To m.in. bardzo dobra komunikacja ze ścisłym centrum miasta, perspektywa drugiej linii metra oraz duża ilość gruntów. Dzielnica Wola jest więc przedmiotem zainteresowania deweloperów mieszkaniowych, którzy chętnie lokują tutaj swoje inwestycje.

Wola jest położona centralnie na mapie Warszawy. Dzięki temu lokalizacja mieszkań na Woli jest bardzo atrakcyjna. Ponadto plusami są również dogodne połączenie komunikacyjne oraz dobrze rozwinięta infrastruktura kulturalno-oświatowa i handlowa.

Spośród warszawskich dzielnic, to właśnie na Woli jest najwięcej ofert mieszkań deweloperskich. Na koniec grudnia 2012 r. na terenie dzielnicy firmy budowlane oferowały ponad 2,6 tys. mieszkań w ponad 40 projektach. W samym tylko IV kwartale ubiegłego roku do sprzedaży wprowadzono ponad 400 kolejnych mieszkań.

Inwestycje deweloperskie na Woli zlokalizowane są zarówno we wschodniej, około centralnej jak i w zachodniej części dzielnicy. Koncentrują się one wzdłuż głównych arterii komunikacyjnych Woli, czyli ul. Wolskiej oraz Kasprzaka.

Najwięcej inwestycji deweloperskich skoncentrowało się w rejonie ul. Jana Kazimierza. Oferta w zachodniej części tej ulicy rosła najsilniej w ciągu 2012 roku. Pod koniec roku oferowano tam ponad 1,1 tys. mieszkań deweloperskich.

Różnorodność mieszkań oferowanych na Woli

Oferta mieszkań na Woli jest bardzo zróżnicowana, zarówno pod względem jakościowym, jak i cenowym. Przeważają inwestycje realizowane w typowym standardzie popularnym. Ceny najtańszych mieszkań w standardzie popularnym rozpoczynają się od poziomu około 6000 zł/mkw.Można również znaleźć apartamenty o podwyższonym standardzie. Najbardziej ekskluzywne apartamenty oferowane są po cenach przekraczających 15 000 zł/mkw.Inwestycje oferujące apartamenty skupione są w części dzielnicy graniczącej ze Śródmieściem.

Wydaje się, że Wola będzie dłużej popularnym miejscem na realizację nowych inwestycji mieszkaniowych. A to przez perspektywę budowy zachodniego odcinka drugiej linii metra. Bez wątpienia metro ma wpływ zarówno na jakość przestrzeni miejskiej, jak i na poprawę jakości życia. Wprowadzone przez kolej podziemną udogodnienia komunikacyjnie mogą również mieć znaczenie dla rozwoju rejonów znajdujących się w pobliżu stacji.

Mało popularne, oddalone od centrum strefy mieszkaniowe mogą zyskać na atrakcyjności dzięki szybkiemu i dogodnemu połączeniu z innymi częściami miasta. Przykład pierwszej linii warszawskiego metra pokazuje, że zwiększony popyt na lokale mieszkalne koncentruje się właśnie wzdłuż jej trasy. A to przekłada się na wzrosty cen mieszkań.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Raport WEI: Samochód konkurencyjny względem zbiorkomu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom