Targi budownictwa "Mój Dom" w Opolu w ten weekend

redakcja NTO, Lina Szejner
Opolskie Targi Budownictwa 2011Na targach będzie można kupić gotowe projekty domów.
Opolskie Targi Budownictwa 2011Na targach będzie można kupić gotowe projekty domów. Mariusz Jarzombek
Jeśli zamierzasz budować lub remontować dom, a może odnawiać mieszkanie, przyjdź w najbliższy weekend (1-3 kwietnia 2011) na wystawę do hali Okrąglak. Tam znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Firmy, które produkują i handlują materiałami budowlanymi, jak również wykonawcy jadą na targi w dobrych nastrojach. Zresztą o ich optymizmie świadczy również frekwencja (ok. 200 wystawców). Wiosenne targi 2011 nie będą mniejsze niż ubiegłoroczne.

Czy znaczy to, że kryzys w branży budowlanej już się skończył?

- Targi były i są odzwierciedleniem tego, co dzieje się na opolskim rynku budowlanym - mówi Artur Ciechociński, organizator wystawy.

Wprawdzie w ostatnim czasie powstaje mniej nowych domów, ale za to prawie każda rudera, jeśli ma tylko dogodne położenie, znajduje nowego właściciela. To szansa na mieszkanie dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale mogą liczyć na własne ręce oraz pomoc i umiejętności brata czy szwagra. Na remont starych domów również potrzeba cementu, cegieł i wielu innych materiałów, na które jest zbyt. Po latach użytkowania zestarzały się mieszkania blokowe. Ludzie starają się więc odnowić je, nawet jeśli dysponują bardzo skromnymi zasobami. To także napędza rynkową koniunkturę.

Jednak brak pieniędzy widać w portfelach nabywców. Konkurencją dla lokalnych producentów stają się duże sieci handlowe i internet, bo  jest tam taniej. Ale zakupy w wirtualnym sklepie bywają ryzykowne.

- Kupiony w ten sposób piec ktoś musi zamontować i wziąć odpowiedzialność za jego dobre funkcjonowanie, toteż klienci dziś chcą mieć pełną informację i gwarancję jakości - uważa Artur Ciechociński. Właśnie po to powinni przyjść na targi.

Drożejące paliwa sprawiają, że producenci pieców na "groszek", pellety i inne materiały opałowe starają się udoskonalać urządzenia grzewcze, by były bardziej ekonomiczne i lepiej akumulowały ciepło.
Na wystawie będzie się można o tym przekonać. Zobaczymy także efekty prac nad coraz cieplejszymi oknami i bloczkami do budowania, które kumulują ciepło.

Hitem tegorocznych targów będzie dom z gliny, prezentowany przez firmę Andrzeja Grucy z Olesna. - Te domy są ciepłe, trwałe i tanie. Stumetrowy w stanie deweloperskim będzie kosztował ok. 130 tys, zł. Od lat buduje się je w Austrii, Niemczech i Danii - zapewnia Gruca. Więc dlaczego nie u nas?

Targi potrwają od 1 do 3 kwietnia w godz. 10.00-18.00. 

WYSTAWCY TEGOROCZNYCH TARGÓW

  • Materiały budowlane: > FCB Wacław Jopek z Bytomia > Drewbet ze Zbrojewska > Górażdże Cement z Choruli > Stryi z Wawrzyńcowic
  • Producenci okien i drzwi: > Firma Halupczok z Węgrów > Urzędowski z Opola > Roskosz z Boguszyc > Bewi ze Źlinic 
  • Zakłady stolarskie: > Firma Lotko-Kotula z Osowca - Trzęsin > Stolarstwo Bardosz z Bąkowa > Stolarstwo Paweł Kokot z Chróścic
  • Systemy grzewcze i wentylacyjne: > Promont z Opola > Pro-Vent z Dąbrówki Górnej > Pelletmont z Opola > Gaspol z Warsawy > Energy Technology Investment z Opola > Ekosystemy z Opola > Pro-Vent Systemy Wentylacyjne z Opola
  • Piece i kominki: > Zakład Zduński Andrzej Kubas z Wołczyna > Łubniańskie Kominki z Łubnian
  • Meble: > Agata Meble z Opola > Akart Meble na wymiar z Opola > EM-TORE MEBLE z Opola > Eban z Opola > Meble - Biały z Kędzierzyna- Koźla > Salon Nike Idealna Kuchnia > Halupczok, producent mebli z Krzyżowej Doliny
  • Różne branże: > Dach-Bau z Chrząstowic > Budimex z Opola > Zakład murarski Arnold Jendryca z Górek > Zakład Kamieniarski Chuchrowski z Bąkowa > Alumark plus zabudowa balkonów z Wrocławia > API Baseny desjoyaux z Wrocławia > Elbram ze Źlinic > Wiązar-system z Krzywiczyn > Ogrodowa z Chojnowa > Atmen - łazienki z Przywór > Firma Projektowa Tomasza Wasilkowskiego z Opola > Wala Kowalstwo Artystyczne z Roszowickiego Lasu > Uprawa roślin - Waldemar Sobolewski z Opola > Artston z Ząbkowic > Bank Zachodni WBK z Opola > Bank PeKaO SA z Opola > Budmat ze Straduni > Eltor z Opola > Ekola (przydomowe oczyszczalnie ścieków z Kluczborka) > Kielar-Eco z Ustronia > Isomax z Opola > Mal-Dark Dekoratornia z Kędzierzyna-Koźla > Energia Pro - oddział Opole > Kamieniarstwo Harynek i Kubotsch ze Strzeleczek > Kamieniarstwo Andrzej Gołąbek z Błotnicy Strzeleckiej > Libedor z Kluczborka > Markomi z Opola > New Metal-Art - ze Skoroszyc - Sidzin.

WAŻNE

Organizatorzy targów, Stowarzyszenie „Opolski Dom” oraz Politechnika Opolska, zapraszają na warsztaty. Będą się one odbywać w Okrąglaku w trakcie targów.

1 kwietnia

Proces organizacji klastrowej w budownictwie Opolszczyzny
Perspektywy rozwoju energii odnawialnej na przykładzie budownictwa niskoenergetycznego
Nowoczesne systemy grzewcze zintegrowane z instalacją solarną

2 kwietnia

Rozwój budownictwa glinianego w Polsce
Budownictwo w technologii z gliny - glinobitkia
Innowacyjne budownictwo naturalne z gliny, słomy i drewna szansą dla rozwoju edukacji i biznesu w regionie śląskim
Korzyści finansowe wynikające z posiadania domu przyjaznego dla środowiska
Rozmowy kuluarowe oraz pokazy elementów budowlanych z gliny 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

echodnia.eu Targi Dom, Ogród i Ty w Targach Kielce

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom