Copernicus Park to budynek nad Słupią, który stawia szczecińska firma SGI. Jego elewacja rzuca się od razu w oczy wszystkim, którzy przejeżdżają obok stawku przy ul. Kościuszki.W budynku jest 5 kondygnacji. W każdej klatce schodowej winda. Pierwszą kondygnację stanowi hala garażowa z miejscami postojowymi i boksami rowerowymi, oraz od strony ul. Tramwajowej lokalami usługowymi. Te ostatnie są sprzedawane pod nieuciążliwą działalność usługową. W I etapie budowy zbudowano 90 mieszkań o powierzchni od 38 do 98 metrów kwadratowych.
– Do tej pory sprzedaliśmy 80 procent z nich. Budynek już został oddany do użytku. Dlatego wkrótce pojawią się w nim pierwsi lokatorzy – mówi Robert Ambroziewicz, kierownik biura sprzedaży SGI w Słupsku.
Mieszkania w podwyższonym standardzie są sprzedawane w cenie promocyjnej od 3890 zł brutto za metr, w zależności od lokalizacji i ustawienia do kierunku świata. Ponadto do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie dziedziniec znajdujący się na dachu hali garażowej. Teren całego osiedla jest zabezpieczony całodobowym monitoringiem. Wewnątrz dziedzińca zaplanowano aranżację terenów zielonych oraz plac zabaw wyposażony w urządzenia rekreacyjne.
Tymczasem budowlańcy zaczęli pracę przy budowie II etapu kompleksu. Będzie ona bliźniakiem już stojącej. Ten etap budowy zostanie ukończony w II kwartale 2014 roku.
– Już rozpoczęliśmy sprzedaż tych mieszkań – dodaje kierownik Ambroziewicz.
Autor: Zbigniew Marecki
