Program Czyste Powietrze i Szwedzka Dotacja idą w parze!

Artykuł sponsorowany
Program Czyste Powietrze i Szwedzka Dotacja idą w parze!Program Czyste Powietrze i Szwedzka Dotacja idą w parze!
Program Czyste Powietrze i Szwedzka Dotacja idą w parze!Program Czyste Powietrze i Szwedzka Dotacja idą w parze! NIBE
Klimat przechodzi zmiany, a zasoby naturalne niedługo się skończą. Czas podjąć zdecydowane kroki! Rezygnacja z paliw kopalnych na rzecz odnawialnej energii jest kluczowa dla nas i dla środowiska.

Pompy ciepła są jednym z elementów energooszczędnego i komfortowego systemu, który zapewnia ogrzewanie w okresie zimowym, chłodzenie w okresie letnim, a przez cały rok produkcję ciepłej wody użytkowej oraz kontrolowaną wentylację z odzyskiem energii. Popularność urządzeń NIBE gwałtowanie rośnie, tym bardziej że na ich zakup i instalację można dostać wsparcie finansowe w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze", ulgi termomodernizacyjnej oraz organizowanej przez producenta – „Szwedzkiej Dotacji do pomp ciepła NIBE". 

Sprawdź ile możesz oszczędzić, decydując się na ogrzewanie pompą ciepła!

Inwestor w istniejącym domu chce zainstalować pompę gruntową NIBE SPLIT 12 kW. Cena katalogowa urządzenia to 27 500 zł netto, a przybliżony koszt montażu to 5 000 zł brutto (kwota przyjęta na potrzeby artykułu). W ramach „Szwedzkiej dotacji do pomp ciepła NIBE” inwestor otrzyma 4 000 zł dotacji w formie obniżenia ceny katalogowej netto. W związku z tym, całkowity koszt urządzenia wraz z montażem wyniesie 30 380 zł brutto (z 8% VAT). Dzięki programowi „Czyste Powietrze” kwota inwestycji może być zredukowana jeszcze bardziej, tym bardziej że wszystkie pompy ciepłą NIBE pasują się w kategorii pomp o podwyższonej efektywności energetycznej, a co się z tym wiąże najwyższym poziomie dotacji.

Zakładając, że dochód inwestora nie przekracza 100 000zł rocznie, wsparcie z programu wyniesie maksymalnie 45% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 13 500 zł, a więc inwestor otrzyma dodatkowe 13 500 zł dotacji. Całkowity koszt, jaki będzie musiał pokryć inwestor wyniesie zatem 16 880 zł. Nie jest to jednak koniec oszczędności! Bowiem inwestor może skorzystać również z ulgi termomodernizacyjnej i odpisać powyższą kwotę ( 16 880 zł brutto) od podatku dochodowego. Oznacza to, że inwestor otrzyma dodatkowo zwrot podatku zgodnie z obowiązującym go progiem podatkowym, w tym przypadku 18% czyli 3 038,40 zł. A więc realny koszt inwestycji to tylko 13 841,16 zł. Podwójna dotacja pozwoli na oszczędność ponad 16 000 zł!

W przypadku, gdy miesięczny dochód inwestora wynosi do 1400zł w gospodarstwach wieloosobowych oraz 1960zł w gospodarstwach jednoosobowych, inwestor może liczyć na jeszcze większe wsparcie finansowe, tj. aż 60% poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 18 000 zł. oraz ulgę termomodernizacyjną. Zatem całkowity koszt inwestycji wynosić będzie 10 151,60 zł!

Program Czyste Powietrze i Szwedzka Dotacja idą w parze!

WIELOFUNKCYJNY NIBE SPLIT

Pompa ciepła NIBE SPLIT zapewnia, aż 580C na zasilaniu systemu grzewczego z pracy samej sprężarki, a z do­datkowym źródłem ciepła aż do +65°C, będąc tym samym idealnym rozwiązaniem do termomodernizacji budynków, w których użytkownicy chcą zachować istniejący system grzejnikowy. Dzięki wykorzystaniu w pompach ciepła NIBE SPLIT technologii inwerterowej, moc sprężarki dostosowuje się do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło, dzięki czemu urządzenia te zapewniają wyższą niż tradycyjne pompy, efektywność pracy. Współczynnik sprawności COP pompy SPLIT 6 kW wynosi 5,32 przy A7/W35 wg EN14511. Technologia ta zapewnia większą trwałość, większy komfort i mniejsze zużycie prądu, dzięki czemu mają niski koszt eksploatacji.

Pompa ciepła NIBE SPLIT wyróżnia się niezwykłą elastycznością w doborze lokalizacji i prostotą instalacji. Jednostkę zewnętrzną AMS 10 oraz wewnętrzną BA-SVM łączy się ze sobą systemem rur chłodniczych, a następnie wypełnia się czynnikiem R410A, w który pompa ciepła jest fabrycznie wyposażona. Jednostkę zewnętrzną możemy zawiesić na ścianie budynku, za pomocą uchwytów ściennych lub postawić na stelażu naziemnym przy ścianie budynku.

SZWEDZKA DOTACJA DO POMP CIEPŁA NIBE

1 marca 2021 r. ruszyła nowa edycja Szwedzkiej Dotacji do pomp ciepła NIBE do 10 000 zł. Wszystkim chcącym ogrzać swój dom w czysty, energooszczędny i komfortowy sposób, producent oferuje wsparcie do 5 000 zł do pompy ciepła, do 6 000 zł do pompy ciepła wraz z rekuperatorem NIBE ERS lub GV-HR, do 9 000 zł na zakup pompy ciepła z zestawem fotowoltaicznym NIBE PV. Dotację w wysokości 10 000 zł można otrzymać na zakup pompy ciepła, rekuperatora oraz zestawu paneli fotowoltaicznych NIBE PV. Szwedzką Dotację marki NIBE, można łączyć z ulgą podatkową oraz dotacją w ramach programu NFOŚiGW “Czyste Powietrze”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom