Police: Szczęśliwcy dostaną klucze do domów

GDP
PoliceSzczęśliwcy dostaną klucze do domów
PoliceSzczęśliwcy dostaną klucze do domów sxc.hu
Wygrali losowanie i już mogą się wprowadzać. 27 rodzin dostanie dziś nominacje na mieszkania przy ul. Bankowej. Jutro się wprowadzą

Uroczystość odbędzie się w urzędzie miasta. Rodziny wprowadzają się do bloku przy ul. Bankowej. Są to mieszkania dla tych, którzy zamieszkiwali w byłym hotelu robotniczym „Chemik". Blaszaki są sukcesywnie są wyburzane i w ich miejsce powstają nowe budynki komunalne. Docelowo ma ich powstać sześć. Pierwszy z nich - 29 mieszkań - został oddany lokatorom w 2009 roku. W drugim, do którego dziś lokatorzy dostają nominację jest 27 mieszkań. Równolegle budowany jest trzeci budynek na 21 mieszkań. Rodziny wprowadzą się jeszcze przed końcem bieżącego roku.

To największa inwestycja w Policach.

Przydział mieszkań w tych budynkach odbywa się w drodze losowania. Losowanie 48 mieszkań (łącznie w dwóch nowych budynkach) odbyło się w dniach 10 i 20 czerwca.

– Zgodnie z zasadami przydziału lokali w pierwszej kolejności do losowania przystąpiły rodziny, które w latach 1998-2011 na bieżąco rozliczały się z należności za zajmowany lokal w budynku po dawnym hotelu – tłumaczy Elżbieta Biś z urzędu miejskiego w Policach.

W ten sposób rozdysponowano 41 mieszkań. Pozostałych siedem lokali rozlosowano pomiędzy rodziny, które obecnie nie mają zadłużenia, ale wcześniej miały okresy zalegania z opłatami. Losowanie mieszkań przeprowadziła Społeczna Komisja Mieszkaniowa. 

 

Mariusz Parkitny

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom