Pierwsze w Radomiu lofty cieszą się sporym zainteresowaniem

Ewelina Witkowska
Lofty w Radomiu– Pierwsi lokatorzy wprowadzili się na początku tego roku To głównie ludzie młodzi, single lub pary – mówi Kamila Russ z Roza Development.
Lofty w Radomiu– Pierwsi lokatorzy wprowadzili się na początku tego roku To głównie ludzie młodzi, single lub pary – mówi Kamila Russ z Roza Development. Łukasz Wójcik
Dużo przestrzeni, otwarte wnętrza a do tego cisza i spokój. W dawnym budynku magazynowym radomskiego Radoskóru powstały lofty – nowoczesne mieszkania. To pierwsza tego typu oferta na rynku mieszkaniowym.

Lofty to mieszkania o wysokim standardzie i dużej powierzchni. Urządzone są w dawnych pomieszczeniach poprzemysłowych. – To propozycja głównie dla młodych ludzi, którzy cenią sobie przestrzeń – mówi Kamila Russ z Roza Development. – Mieszkania można urządzić z dużą wyobraźnią, możliwości jest naprawdę wiele.

Sześć lokali już zajętych

Lofty z antresolą mieszczą się w budynku przy ulicy Granicznej. Nie jest to blok typowy mieszkalny. Oprócz loftów Roza Development oferuje powierzchnie przygotowane do zagospodarowania dla firm usługowych. Lokale są pod wynajem.

Lofty zajmują trzecie piętro budynku. – Ten typ mieszkania to pomysł właściciela budynku, Jarosława Zagożdżona z Auto-Gaz Centrum – dodaje Kamila Russ.

Z 16 mieszkań wolnych jest jeszcze 9 – jedno po stronie zachodniej budynku i osiem po wschodniej. Dwupoziomowe mieszkania mają powierzchnie od 77,09 do 78,05 metrów kwadratowych. W każdym z nich jest loggia o powierzchni 10 metrów kwadratowych.

– Pierwsi lokatorzy wprowadzili się na początku tego roku – mówi Kamila Russ. – To głównie ludzie młodzi, single lub pary. Raczej bez dzieci, choć z powodzeniem można na antresoli zagospodarować pokoik dla dziecka. A na co dzień możemy funkcjonować na przestrzeni 40 metrów kwadratowych na dole.

Wysokie i tańsze

Zaletą loftów jest ich spora wysokość. – W najwyższym miejscu mają około 5 metrów – informuje Katarzyna Russ. – Wysokość mieszkań pod antresolą to 2,5 metra.

Całą ścianę loftu zajmują okna. Otwierana jest tylko jedna część. – W każdym mieszkaniu jest loggia, gdzie lokatorzy mogą mile spędzać czas latem – dodaje. – Co ważne naprzeciwko nie ma żadnych większych budynków, więc unikamy sytuacji zaglądania okno w okno.

Cena mieszkań jest atrakcyjna w porównaniu do innych ofert na radomskim rynku. Za metr trzeba zapłacić 2600 złotych. – Wynika to z tego, że są to zaadaptowane budynki, więc koszty wybudowania nie są takie same jak w przypadku nowych budynków – wyjaśnia Kamila Russ.

Dodatkowo trzeba zapłacić za loggie. Metr kosztuje połowę stawki. Do każdego mieszkania należy wykupić miejsce w garażu podziemnym – cena 25 tysięcy złotych.

W mieszkaniach są tynki cementowo-wapienne, stolarka aluminiowa, instalacja elektryczna, również w loggi oraz drzwi antywłamaniowe. W budynku nie ma gazu, ciepło dostarcza Rad PEC. – Zaliczki za ogrzewanie są w czynszach, których koszt wynosi 530 złotych – wyjaśnia Kamila Russ.

Do każdego mieszkania przydzielona jest skrytka lokatorska. Są systemy alarmowe, kamery, domofon, dwie windy, a także klimatyzacja dla części wspólnych lokali i mieszkań.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom