Odkurzacz jest tak dobry jak jego filtr, czyli Kärcher NT w walce z pyłem

Artykuł sponsorowany
Odkurzacz jest tak dobry jak jego filtr, czyli Kärcher NT w walce z pyłemOdkurzacz jest tak dobry jak jego filtr, czyli Kärcher NT w walce z pyłem
Odkurzacz jest tak dobry jak jego filtr, czyli Kärcher NT w walce z pyłemOdkurzacz jest tak dobry jak jego filtr, czyli Kärcher NT w walce z pyłem Karcher
Zapylenie to poważny problem i wyzwanie dla branży budowlanej.

Zapylenie to poważny problem i wyzwanie dla branży budowalnej. Najlepszym sojusznikiem w walce z tym wrogiem jest dobrze dobrany odkurzacz. To on jest z nami na pierwszej linii frontu w walce z pyłem. A jak wiadomo, odkurzacz jest tyle wart co jego filtr. Kärcher prezentuje nowe filtry do swoich odkurzaczy NT. Wyjątkowo skuteczne, najlepsze na rynku, i innowacyjne. Zatrzymują pył niezwykle skutecznie. Co jest niezwykle istotne gdyż wysokie zapylenie w znaczący sposób wpływa na zdrowie i funkcjonowanie człowieka. Długotrwały wpływ pyłów obecnych w środowisku pracy może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia. To dlatego przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) jest już trzecią przyczyną zgonów na świecie, a koszty jej leczenia liczy się w miliardach Euro. Aby nie dopuścić by zatrudnieni pracownicy cierpieli z powodu tej i innych wywołanych pyłem chorób postaw na najlepsze rozwiązanie na rynku, na sprawdzona niemiecką technologię.

Karcher

 

Jakie rodzaje pyłów spotykamy i które z nich są najgroźniejsze?

Pyły w środowisku pracy

 
• Pył kwarcowy i azbestowy

 - Szczególnie niebezpieczne z uwagi na ich wysoką rakotwórczość.

Pyły toksyczne lub rakotwórcze

- Złożone z ołowiu, kadmu, wanadu lub manganu. Nie tylko uszkadzają płuca, ale także wpływają na inne narządy, takie jak wątroba czy śledziona. Ten rodzaj pyłu powstaje między innymi podczas prac spawalniczych.

• Pył drzewny

- Pył dębowy i bukowy może w długim okresie czasu powodować raka układu oddechowego.

• Pyły alergiczne

- Zazwyczaj pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Występują podczas sprzątania w budynkach. Mogą również powodować powstawanie pleśni lub rozwój mikroorganizmów, co prowadzi do reakcji alergicznych.

• Włókna respirabilne

- Powodują tworzenie się zmian bliznowatych i zmieniają skład tkanki płucnej przez częste narażenie w długich okresach czasu. Pylica płuc powodowana przez kwarc i azbest jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób zawodowych.

Najlepsze w każdej klasie

Kod kolorów w filtrach do odkurzaczy oznacza bezpieczeństwo prawidłowego doboru do danego zastosowania. Nasze filtry są oznaczone kolorami, aby wskazać ich zastosowanie. Brąz oznacza pył drzewny i włóknisty. Kolor czerwony oznacza HEPA. Czarny oznacza najtrudniejsze aplikacje. Niebieski oznacza, że można ich używać wszędzie. A zielony oznacza suchy pył.

Karcher

Poniżej korzyści jakie daje każdy z nich:

 

Zielony - Płaski filtr falisty – do pracy na sucho

Te filtry papierowe są doskonałym wyborem do suchych aplikacji i optymalne pod względem kosztów. Mogą być stosowane we wszystkich jednosilnikowych modelach NT Tact i Ap. Gwarantowany stopień filtracji pyłu wynosi 99,9%.
Wysoka moc ssania przy odkurzaniu drobnego pyłu oraz wysoka szybkość zatrzymywania pyłu to „supermoc" zielonego filtra. Co prawda można nim odsysać ciecze, jednakże należy go później osuszyć. Klasa filtracji tego filtra to : M+L.

Czerwony - Płaski filtr falisty – HEPA

Jest to pierwszy zmywalny filtr H do odkurzaczy na sucho-mokro. Dostępny wyłącznie w Kärcher.

 
Jego gwarantowany stopień filtracji pyłu: 99,995% (HEPA). Nadaje się do zadań specjalnych takich jak odkurzania niebezpiecznych i wybuchowych pyłów.

Nowy filtr H PTFE jest pierwszym na rynku zmywalnym filtrem H. Umożliwia to odkurzanie dużych ilości drobnego pyłu bez worka filtracyjnego. To innowacyjne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie warunki są naprawdę trudne. Warto pamiętać, iż do odkurzania niebezpiecznych pyłów wymagany jest zestaw bezpiecznych filtrów lub worek na odpady. Klasa filtracji tego filtra to: H.

Czarny - Płaski filtr falisty – PTFE

Filtr PTFE jest najlepszym rozwiązaniem filtracyjnym do zastosowań, które generują dużą ilość pyłu, np. szlifowanie świeżego betonu lub praca przy tonerach. Może być stosowany we wszystkich modelach jednosilnikowych NT Tact i Ap. Gwarantowany stopień filtracji pyłu wynosi: 99,9%.

 

Jakie są jego główne zalety?

Odporność na wilgoć i gnicie.
Opłacalność kosztowa, dzięki dłuższej żywotności
Gwarantowana wysoka moc ssania (bez zatykania!)
Klasa filtracji: M+L

Karcher

 

Niebieski - Płaski filtr falisty – do pracy na sucho / na mokro

Te filtry PES (standardowe wyposażenie naszych nowych odkurzaczy NT Tact) potrafią naprawdę wiele i zapewniają doskonałe wyniki zarówno przy pracy na mokro, jak i na sucho. Gwarantowany stopień filtracji pyłu wynosi: 99,9%.

Klasa filtracji tego filtra to: M+L

Odkurzacze NT posiadające system automatycznego lub półautomatycznego oczyszczania filtra teraz dostępne z tymi niezawodnymi filtrami nie mają sobie równych na rynku. Technologia Tact, która polega na tym, że w stałych interwałach czasowych filtr jest przedmuchiwany silnym strumieniem powietrza zwrotnego zapewnia doskonałą wydajności ciągle mimo trudnych warunków pracy, wysoka siłe ssania.

Nie dopuść do tego by płuca Twoich fachowców stały się filtrem! Zainwestuj w sprzęt, który na to nigdy nie pozwoli. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom