Nowe Miasto w Białymstoku. Radni obiecują boiska i tereny rekreacyjne, poprawę jakości drogi

redakcja.regiodom, poranny.pl
Nowe Miasto, BiałystokNowe Miasto , okolice przejazdu kolejowego
Nowe Miasto, BiałystokNowe Miasto , okolice przejazdu kolejowego Wojciech Wojtkielewicz
Nowe boiska i tereny rekreacyjne chcą budować na osiedlu Nowe Miasto radni, którzy startowali właśnie z okręgu obejmującego to osiedle.

Zamierzają też utworzyć nowe przedszkole, poprawić bezpieczeństwo i stan dróg. Oto co mieszkańcom Nowego Miasta obiecują radni.

Janina Czyżewska, PO

Nowe Miasto jest pięknie rozwijającą się dzielnicą pod względem urbanistycznym, brakuje jej jednak trochę charakteru. Znikają fragmenty starej zabudowy, brak infrastruktury kulturalnej i rekreacyjnej. Chcę skupić się na sprawach społecznych: kulturze osiedlowej, problemach młodzieży i ludzi starszych, ekologii, sprawach zwierząt, ochronie zabytkowej przestrzeni. Planuję cykliczne spotkania z mieszkańcami na osiedlu, najbliższe z młodzieżą Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych. Mam zamiar prowadzić lobbing w celu przejęcia przez miasto od wojska niszczejącego Klubu Garnizonowego z przeznaczeniem go na działalność społeczno- kulturalną. A wspólnie z Uniwersytetem Muzycznym i Stowarzyszeniem Przyjaciół Uniwersytetu organizować cykl letnich, plenerowych koncertów kameralnych na osiedlu.

Michał Karpowicz, SLD

Na tym osiedlu jest parę problemów. Bardzo ważny temat to przedszkola i żłobki, zwłaszcza, że to osiedle ludzi młodych. Poruszałem już ten temat z dyrektorem departamentu spraw społecznych – szukamy na to lokalizacji i miejsc. Dobrze byłoby, gdyby przybyło co najmniej jedno przedszkole. Druga sprawa bardzo istotna to brak parkingów. Trzeba w pasach drogowych budować miejsca postojowe. Będziemy o tym rozmawiać z prezydentem. Na tym osiedlu mam też dużo młodzieży. A tak naprawdę nie ma dla niej ogólnodostępnych boisk. Trzeba opracować zasady korzystania z boisk szkolnych, by przynajmniej w wakacje udostępniać je młodzieży. Są też szanse, bo taką odpowiedź dostałem od prezydenta, że poprawiona zostanie nawierzchnia ulicy Pułaskiego przy dawnych blokach mundurowych.

Włodzimierz Kusak, PO

Wiem, że bolączką mieszkańców są problemy z komunikacją miejską. Interweniowałem już w tej sprawie. Mam zapewnienie ze strony prezydenta, że miasto będzie pracować nad poprawą rozwiązań komunikacyjnych. W ciągu dwóch najbliższych lat na przebudowanej ulicy Transportowej powstanie nowa pętla autobusowa, która znacznie poprawi obecną sytuację. Mieszkańcy Nowego Miasta zgłaszali też problemy związane z bezpieczeństwem. Po zmroku zdarzały się wybryki chuligańskie i drobne rozboje. Interpelowałem w tej sprawie. Otrzymałem zapewnienie, że zarówno policja, jak i straż miejska wzmocniła patrole na tym osiedlu. Jest też wiele spraw, które udało się na Nowym Mieście już załatwić. Wybudowaliśmy dojazd do przedszkola przy ulicy Pogodnej, powstał Orlik przy Zespole Szkół Handlowo- Ekonomicznych czy plac zabaw przy Zachodniej.

Marcin Szczudło, PiS

Przede wszystkim warto zająć się remontami ulic. Każdy, kto jeździ ulicą Pułaskiego zdaje sobie sprawę, że nawierzchnia jest w opłakanym stanie. Kolejna sprawa to organizacja ruchu na skrzyżowaniu Pułaskiego-Żeromskiego – rano tam zawsze tworzą się korki. Trzeba to poprawić, będę o tym rozmawiał. Poza tym wiadomo, że osiedle się rozbudowuje i mieszkańcom zaczyna brakować miejsc rekreacyjnych i ogólnie dostępnych boisk. W tym roku są pieniądze na budowę Orlika. Będę starał się, żeby powstał w okolicach szkoły nr 50. Byłoby to centralne miejsce dla osiedla liczącego około 10 tysięcy mieszkańców. No i kwestia bezpieczeństwa. Wieczorami widać grupy młodzieży, które przesiadują pijąc piwo i zaczepiając przechodniów. Zaproponuję, by patrole straży miejskiej były bardziej aktywne.

Jacek Chańko, PO

Dużo na tym osiedlu już zostało zrobione. Ale wciąż są tereny, które można z pożytkiem dla mieszkańców zagospodarować. Przykładowo w okolicy Szkoły Podstawowej nr 34 i piekarni jest puste miejsce – mógłby tu powstać kolejny plac zabaw lub boisko. Będę o tym rozmawiał z władzami miasta.

Na pewno między blokami jest też za mało zieleni. Dlatego trzeba pomyśleć o tym, by znaleźć kolejne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Przydałyby się też specjalne miejsca do wypoczynku dla osób starszych, np. stoliki do szachów przy blokach.

Do niedawna uciążliwy był dojazd do centrum z tego osiedla. Ale przyczyną była trwająca przebudowa Wiejskiej. Na pewno warto też poprawić czystość na osiedlu – to przysłuży się wszystkim mieszkańcom. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom