Inteligentny apartament należy do Matt'a Mullenweg'a, który na co dzień pracuje z nowoczesnymi technologiami. Współpracuje m.in. z firmą Smartthings, która zamontowała cały system w jego mieszkaniu.
Zobacz: Oryginalne gadżety na wiosenne porządki (WIDEO)
Mieszkanie "wie", że jego właściciel wstał z łóżka, dzięki specjalnym czujnikom lub, kiedy mieszkaniec naciśnie przycisk na opasce. Zapalają się światła, włącza się ekspres do kawy, zaczyna grać wybrana wcześniej muzyka.
Lampa podłączona do systemu świeci się na zielono lub na czerwono, sygnalizując czy droga do pracy jest zakorkowana. Po uchyleniu drzwi, powiedzą nam one jaka temperatura jest obecnie na zewnątrz. System pozwala także na kontrolowanie dzieci: powiadamia nas kiedy otworzą np. szafkę z detergentami. Można również ustawić odpowiednią muzykę, która zabrzmi gdy tylko wejdziemy do mieszkania.
Źródło: CNN Resources/x-news
Wszystko jest koordynowane przez specjalne urządzenie, jednak aplikacje na telefon służące do obsługi poszczególnych rzeczy trzeba ściągnąć z internetu. Właściciel mieszkania, twierdzi, że do tej pory takie systemu były bardzo drogie. Teraz stają się co raz popularniejsze i relatywnie tanie. Zgadzają się z tym polscy specjaliści w tej branży.
– Podobnego typu rozwiązania są już dostępne w Polsce, kolejne są tworzone i optymalizowane. Inteligentne domy oraz internet wszechrzeczy to przyszłość – mówi Marcin Michalski z wrocławskiej firmy Sagiton.
Teraz pozostaje nam tylko czekać, kiedy tak rozwinięta technologia zawita do polskich domów.
Koniec hotelu Marriott w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?