Meble pod zabudowę - jakie mają zalety (zdjęcia)

Edyta Hanszke
MebleMeble pod zabudowę - jakie mają zalety (zdjęcia)
MebleMeble pod zabudowę - jakie mają zalety (zdjęcia) Komandor
Meble wolno stojące dostępne są zazwyczaj w standardowych, uniwersalnych wymiarach i trudno o ich niepowtarzalność. Meblami zrobionymi na zamówienie łatwiej zagospodarować przestrzeń.

Szeroka gama materiałów, wzorów i elementów dekoracyjnych sprawia, że w meblach wolno stojących możemy wybierać i dopasowywać je do własnych gustów i wielkości pomieszczeń. Jednak problem z takimi meblami miewamy w małych mieszkaniach, w których każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. W nich lepiej sprawdzają się meble pod zabudowę.

Korzystają z nich także właściciele dużych mieszkań i domów, których chcą np. stworzyć garderobę, sypialnię, salon, czy kuchnię dokładnie dopasowaną do własnych potrzeb, a nie znajdują tego, co chcą w ofercie mebli wolno stojących.

Zobacz również: Nagrodzone meble z Masłowa

Meble pod zabudowę sprawdzą się w trudnych przestrzeniach

– Meble na specjalne zamówienie pozwalają uniknąć sytuacji, kiedy po zmontowaniu okazuje się, że źle wymierzyliśmy geometrię pokoju i na komodę brakuje nam kilku centymetrów – przyznaje Monika Szczęsny, projektantka wnętrz z firmy Komandor. – Często przeszkodę stanowią tzw. trudne przestrzenie:

  • charakterystyczne wysokie mieszkania w kamienicach,
  • ukośne ściany,
  • wąskie kawalerki,
  • ciasne kuchnie,
  • małe łazienki.

Przy kupnie gotowych mebli często zapominamy także o pozostałych wadach konstrukcyjnych mieszkania, zwłaszcza w kamienicy, starym budownictwie czy blokach mieszkalnych. Krzywe ściany, niesymetryczne parapety i nierówne podłogi to zmora niejednego klienta. Konsultacje z fachowcem mogą takie niedogodności wyeliminować.

Warto przeczytać na temat: Biurka i krzesła do pokoju ucznia

Możesz brać udział w projektowaniu mebli

Zaletą mebli pod zabudowę jest także możliwość uczestniczenia w procesie ich projektowania – jeśli bardziej podoba nam się taki front, uchwyty czy nogi, od innego, to możemy sami go sobie dobrać. To klient decyduje jaki materiał zostanie użyty do ich produkcji, jakie będą dodatki i wzorniki. Może dowolnie ustalać ich szerokość i wysokość, dopasowując je do wymiarów konkretnego pomieszczenia.

– Do najbardziej efektywnych rozwiązań na zagospodarowanie mieszkalnej przestrzeni należy zabudowa wnęki, czyli po prostu szafa z przesuwanymi drzwiami. Zabudowa taka najlepiej sprawdza się w sypialni, garderobie i przedpokoju czyli w pomieszczeniach narażonych na zagracenie. W zależności od naszych potrzeb, w szafie może znaleźć się dowolna liczba półek, szuflad i ścianek - wyjaśnia Monika Szczęsny.

W ograniczonych przestrzennie pomieszczeniach powinniśmy kierować się funkcjonalnością – taka powinna być kuchnia i łazienka. W takich pomieszczeniach można śmiało zaprojektować i zamówić zabudowę narożną. Szafki w formie narożnej sprawiają wrażenie niewielkich a potrafią pomieścić dużo. Sprawdzają się nie tylko w kuchni. Narożne witryny czy szafy na ubrania można skomponować z zabudową w salonie, sypialni czy jadalni.

Polecamy: Garderobę przenośną

Na szczęście dla klientów w czerwcu br. Naczelny Sąd Administracyjny podzielił stanowisko Federacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw i uznał zabudowę wnęki za modernizację, ustalając preferencyjną stawkę podatku VAT w wysokości 8 proc. Fiskus oczekiwał naliczania za tę usługę VAT w wysokości 23%. Federacja walczyła o zmianę tych przepisów prawie dwa lata. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom