Jak zoptymalizować koszty ogrzewania

Artykuł sponsorowany
Ogrzewanie gazem się opłacaJak zoptymalizować koszty ogrzewania
Ogrzewanie gazem się opłacaJak zoptymalizować koszty ogrzewania materiały klienta
Koszty związane z ogrzaniem domu, czy mieszkania stanowią potężną część budżetu każdego gospodarstwa domowego w Polsce. Nie sposób tego uniknąć zważywszy na panujący w naszym kraju klimat, który każe dogrzewać nasze domostwa przez większą część roku.

Dlatego znalezienie sposobów na optymalizację kosztów związanych z ogrzewaniem jest priorytetem dla wielu z nas, choć trzeba przyznać, że nie zawsze wiemy, jak się do tego zabrać. 

Wybierzmy odpowiednie paliwo

Dziś planując budowę lub modernizację domu czy mieszkania mamy do wyboru co najmniej kilka opcji realizacji centralnego ogrzewania. Wśród panujących w branży grzewczej tendencji, ogrzewanie gazem pozostaje jedną z najpopularniejszych. Zapewne przyczyną takiego stanu rzeczy jest niezwykła efektywność tego paliwa, a także komfort użytkowania. Nie bez znaczenia jest także aspekt ekologiczny, ponieważ spalanie gazu nie wydziela toksycznych substancji do atmosfery, w takim stopniu jak ma to miejsce w przypadku spalania węgla.

Kiedy już nabierzemy przekonania do tego właśnie paliwa, może się niestety okazać, że realizacja ogrzewania gazowego nie będzie możliwa w naszej lokalizacji ze względu na brak przyłącza do sieci. W takim przypadku trzeba będzie pomyśleć o przydomowym zbiorniku na gaz LPG. Zbiorniki tego typu to nowoczesne i w pełni zautomatyzowane urządzenia, które same będą informowały bazę dystrybutora o kończących się zapasach. Do tego wcale nie trzeba ich kupować, bo najczęściej bierze je się w po prostu dzierżawę. To sprawia że inwestycja będzie znacznie tańsza, a my zyskujemy paliwo które gwarantuje wysoką wydajność.

Wybierzmy odpowiedni kocioł

Mając za sobą wybór paliwa trzeba teraz poszukać odpowiedniego kotła centralnego ogrzewania, który spalał je będzie najbardziej efektywnie. Na rynku dostępnych jest mnóstwo urządzeń tego typu. Różne modele dostępne są w sieci dystrybucji branży „dom i ogród", a także bezpośrednio u producentów czy w sklepach firmowych. Większość z nich to urządzenia wielofunkcyjne jednocześnie przygotowujące ciepłą wodę użytkową i ogrzewające dom.

Jednak najlepszym rozwiązaniem w przypadku realizacji ogrzewania gazem jest kocioł kondensacyjny. Zasada jego działania polega na odzyskiwaniu części spalonego gazu ze skroplonych spalin. W efekcie kocioł kondensacyjny spala o kilkanaście procent mniej paliwa niż inne modele. Poza tym jest to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń grzewczych na rynku. Wszystkie funkcje dają się sterować automatycznie, przez co piece kondensacyjne stają się praktycznie bezobsługowe. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom