Grzejnik radiacyjny z płynem grzewczym (ZDJĘCIA)

Ewa Wieczorska, Atlantic Polska
Grzejnik radiacyjny z płynem grzewczym (ZDJĘCIA)Grzejnik radiacyjny z płynem grzewczym (ZDJĘCIA)
Grzejnik radiacyjny z płynem grzewczym (ZDJĘCIA)Grzejnik radiacyjny z płynem grzewczym (ZDJĘCIA) Atlantic Polska
Zwykle radiatory ogrzewają pomieszczenie za pomocą żeliwa, jednak na rynku obecny jest również produkt wyposażony w płyn grzewczy. Dzięki niemu wytwarza się ciepło, które charakterem zbliżone jest do tego z centralnego ogrzewania.

Dzięki radiacji można kontrolować inercję cieplną pomieszczenia i wykorzystywać przy tym zalety dwóch innych sposobów przekazywania ciepła, czyli promieniowania cieplnego oraz naturalnej konwekcji. Grzejnik tego typu reaguje bardzo szybko na każdą zmianę temperatury w pomieszczeniu, w wyniku czego w ciągu kilku minut, w pomieszczeniu, uzyskać można pożądaną temperaturę.

Zobacz również: Jaki wybrać grzejnik do kuchni, a jaki do salonu? 

STI i ASP

Radiator posiada technologie takie jak system STI gwarantujący dużą inercję cieplną urządzenia, dzięki której w całym pomieszczeniu odczuwamy stały komfort cieplny. System ASP z kolei, to patent, który przeznaczony jest dla osób z problemami górnych dróg oddechowych i alergików. Polega na eliminowaniu zjawiska cyrkulacji kurzu w ogrzewanym pomieszczeniu oraz jego osiadania w bezpośrednim otoczeniu urządzenia.

Grzejnik wyposażony jest w specjalne czujniki, dzięki którym grzeje raz mocniej, raz słabiej, w zależności od zmieniających się warunków, dzięki czemu nie wytwarza nadmiernej energii w momencie, w którym będzie ona praktycznie zmarnowana. Pierwszy z nich wchodzi w skład funkcji "wietrzenie", a jego praca polega na wykrywaniu otwartych okien. Jest to możliwe, gdyż grzejnik wychwytuje nadmiar zimnego powietrza wokół urządzenia i przerywa jego pracę na określony czas.

 

To też cię zainteresuje: Ocieplanie budynku - w czasie wiosny przygotuj dom do zimy (ZDJĘCIA) 

Od zera do bohatera

Urządzenie ma cyfrowy termostat temperatury z wyświetlaczem LCD, którym ustawić można następujące zakresy pracy temperatur: komfort (10–28°C), antyzamarzanie (7°C) i eko (komfort pomniejszony o 1–4°C).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom