Gdzie kupujesz okulary?

Artykuł sponsorowany
Gdzie kupujesz okulary?Gdzie kupujesz okulary?
Gdzie kupujesz okulary?Gdzie kupujesz okulary? www.czasnawzrok.pl
Wzrok to zmysł, który najbardziej ucierpiał w czasie pandemii. Z badań zrealizowanych przez SW Research wynika, że aż 69 proc.

Polaków przyznało, że za sprawą większej ilości czasu spędzanego przed ekranem, ich wzrok uległ pogorszeniu. Remedium na problemy ze wzrokiem nie była jednak wizyta u specjalisty (70 proc. ankietowanych nie zbadało swojego wzroku u okulisty lub optometrysty), a zakup gotowych okularów z drogerii, apteki czy supermarketu. 


Czy jest to jednak dobre rozwiązanie?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że okulary można kupić niemalże wszędzie. Każdego roku do naszego kraju trafia blisko 14 mln sztuk gotowych okularów – zarówno korekcyjnych bezbarwnych, jak i tanich okularów przeciwsłonecznych. Mimo że blisko 80 proc. Polaków ma świadomość zagrożeń wynikających z użytkowania ich bez konsultacji ze specjalistą, kupują je, szkodząc tym samym nie tylko wzrokowi, ale także środowisku.

Jak sobie nie zaszkodzić?

Wiele osób, pomimo wyraźnych, rygorystycznych wskazań producentów, z gotowych okularów, kupowanych poza salonami optycznymi, korzysta niezgodnie z instrukcją. Chociaż jest to tanie i wygodne rozwiązanie w sytuacji, kiedy zapomnimy zabrać swoją parę z domu, lub kiedy oczekujemy na odbiór nowych okularów od optyka, to coraz częściej można zauważyć niepokojący trend – ludzie, zamiast traktować jednorazówki jako rozwiązanie doraźne i awaryjne, zaczynają nosić je na co dzień. W ten sposób szkodzą swoim oczom. Głównie dlatego, że gotowe okulary kupowane poza punktami optycznymi posiadają uniwersalny rozstaw źrenic i układ mocy, a także ten sam rodzaj szkieł dla obojga oczu. Oznacza to, że obie soczewki w takich okularach mają najczęściej tę samą moc i brak dopasowania do odległości wzrokowej. W konsekwencji ryzykujemy nieprawidłową korekcją wzroku i pogorszeniem widzenia oraz samopoczucia Dlatego tak ważne jest, by okulary – zarówno korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne – kupować u optyka zgodnie z receptą specjalisty. To jedyna gwarancja dopasowania ich indywidualnie do potrzeb każdego z nas.

Po okulary tylko do optyka

Ponieważ jakość „gotowców" pozostawia często wiele do życzenia, i kupujemy ich dużo, przyczyniając się w ten sposób do coraz większego zaśmiecania środowiska – ogromna ich liczba finalnie trafia na wysypiska śmieci. Pora to zmienić. Organizatorzy kampanii edukacyjnej Czas Na Wzrok, realizują w salonach optycznych w całej Polsce, pod hasłem #SuperMocOkularów, zbiórki nieużywanych, starych, zniszczonych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. W zamian można otrzymać specjalną ofertę na kupno nowej, profesjonalnie wykonanej pary okularów. Zebrane okulary organizatorzy przekażą do przetworzenia ich w energię dla domów.

Salony optyczne, biorące udział w akcji, można wyszukać w lokalizatorze na stronie internetowej kampanii www.czasnawzrok.pl. Tam, w prosty i intuicyjny sposób, można znaleźć optyka z najbliższej okolicy (salony, które biorą w akcji #SuperMocOkularów, oznaczone są specjalną eko ikoną zielonego trójkąta z okularami) i umówić się na bezpieczną wizytę w salonie optycznym. Oczy mamy tylko jedne. Nie warto odkładać troski o nie na później. 

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom