Elewacja klinkierowa w systemie ArtBrick

mk, GutPR
Układanie klinkierowej okładziny elewacyjnej w systemie ArtBrickUkładanie klinkierowej okładziny elewacyjnej w systemie ArtBrick
Układanie klinkierowej okładziny elewacyjnej w systemie ArtBrickUkładanie klinkierowej okładziny elewacyjnej w systemie ArtBrick ArtBrick
Elewacja wykonana z klinkieru jest bardzo trwała, nie wymaga okresowego odświeżania. Od wieków kojarzona jest ze stabilnością, precyzją i elegancją.

System ArtBrick umożliwia szybkie i dokładne wykończenie elewacji domu warstwą okładziny klinkierowej. Innowacyjna technologia pozwala na uzyskanie spektakularnego oraz trwałego efektu. Elewacja systemowa jest tak zaprojektowana, żeby maksymalnie uprościć i usprawnić sposób wykonania klinkierowej elewacji.

Elementy systemu elewacyjnego

Technologia ArtBric składa się z wielu elementów: 

  • uniwersalnego kleju,
  • płyty ociepleniowej,
  • prowadnic ułatwiających wykonanie fugi poziomej i pionowej,
  • łączników mechanicznych, które wyposażone są w trzpień niwelujący mostki termiczne,
  • gruntu kwarcowego w postaci tzw. mostka szczepnego, 
  • okładziny klinkierowej w 50 kolorach (w tym również elementy narożne umożliwiające zastosowanie niestandardowych kształtów okien, które są obecnie bardzo modne), 
  • zaprawa fugowa w kilku uniwersalnych kolorach.

Elewacja klinkierowa z pomysłem

W odróżnieniu od cegły, gdzie różnice grubości ścian powodują duże kłopoty konstrukcyjne, zastosowanie płytek klinkierowych umożliwia swobodne łączenie ich z innymi technologiami. Klinkier bardzo dobrze komponuje się zarówno z tynkiem, drewnem jak i kamieniem, dając w efekcie fantazyjne i funkcjonalne elewacje. 

W przypadku wykonywania elewacji z płytek klinkierowych nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych fundamentów podtrzymujących okładzinę elewacyjną (co jest wymagane przy elewacji z cegły) – co stanowi oszczędność kosztów i upraszcza sam proces montażu. Ściana obłożona płytkami klinkierowymi jest o 28% cieńsza od tej wykończonej cegłą. Dzięki temu możemy zyskać kilka dodatkowych metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej, przy zachowaniu takiego samego obrysu domu.

System elewacyjny Artbrick można stosować zarówno w nowo powstałych budynkach, jak i tych remontowanych. Produkt uzyskał aprobatę Instytutu Techniki Budowlanej (ITB). Orintacyjna cena brutto systemu ArtBrick wynosi od 159 do 199 zł /m2.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na regiodom.pl RegioDom