Spis treści
Drony w służbie sztuki. „Odtworzyły” słynne budynki
Studio DRIFT, czyli dwójka artystów z Holandii – Ralph Nauta i Lonneke Gordijn – zaprezentowało światu niezwykły projekt z wykorzystaniem dronów. Maszyn użyto, by za pomocą świetlnych punktów ukazać zarysy zniszczonych lub niedokończonych budynków. W ten sposób w każdej z lokalizacji powstał rodzaj powietrznej rzeźby pozwalającej łatwiej wyobrazić sobie, jak słynne budowle wyglądałyby w pełnej krasie.
Zobacz niezwykłe rekonstrukcje budynków przy użyciu światła:
– Przez ostatnie kilka lat (od 2020 r.) DRIFT pracował nad ulepszaniem swojego oprogramowania dla dronów, by stworzyć (...) naturalnych rozmiarów wizualizacje, pozwalające ukazać to, co nieprawdopodobne – wyjaśniają artyści na swoim Instagramie.
Projekt powstał we współpracy z firmami Drone Stories i Nova Skystories. Niezwykłe zdjęcia ukazują:
- Koloseum w Rzymie,
- Kościół Sagrada Familia w Barcelonie,
- ruiny tureckiego miasta Soli,
- rzymski amfiteatr w Bułgarii,
- ruiny opactwa w Wielkiej Brytanii.
Sięgnij po energię ze słońca
kup najtaniej

Green Cell Inwerter Solarny Z Ładowarką MPPT 48VDC 230VAC INVSOL04
Studio DRIFT szuka drogi ku naturze poprzez technologię
Jak wyjaśniają autorzy ze Studia DRIFT, celem jego działalności artystycznej jest „odbudowanie naszej więzi z naturą dzięki technologii”. Jedną z inspiracji do tworzenia projektów z wykorzystaniem dronów (i nie tylko) były dla artystów zachowania stadne ptaków, które podczas lotu poruszają się w sposób zsynchronizowany, tworząc w powietrzu niezwykłe kształty złożone z wielu małych punkcików. Choć człowiekowi może wydawać się, że tak skomplikowane figury musiały powstać w sposób zaplanowany, w rzeczywistości żaden konkretny ptak nie steruje stadem – kształty na niebie powstają samoistnie wskutek reakcji ptaków na różne bodźce z otoczenia i zachowania pozostałych członków stada.
Zobacz niezwykłe pokazy świetlne w galerii:
– To naturalne zjawisko stanowi inspirację dla projektów „Flylight” i „Franchise Freedom”, które odtwarzają zachowania stada przy wykorzystaniu specjalnie stworzonego (…) oprogramowania – czytamy na Instagramie dwójki artystów.
Na zdjęciu powyżej jedna z instalacji projektu „Flylight”.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
Polska w czołówce Europy! Jest raport CBRE