Domy na wodzie - pomysł na własne lokum

redakcja.regiodom, Emil Chrzanowski, Emmerson Realty
Dom pływający na MazurachPrzykładowy dom pływający na mazurach
Dom pływający na MazurachPrzykładowy dom pływający na mazurach Emmerson Realty
Pływające domy, pałace na wodzie czy niezatapialne fortece, któż z nas nie chciałby zamieszkać w takim pływającym domostwie?

Większość z nas uzna, że pomysł domu na wodzie jest z fajny, ale z kosmosu. Okazuje się, że osób marzących o takim domu jest bardzo dużo zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Koszt budowy takich domów jest różny i zaczyna się już od 300–400 tys. złotych. Jakie korzyści możemy mieć z mieszkania w pływającym domu? Na przykład, gdy jest problem z dokuczliwymi sąsiadami, śmiało można ich zmienić w kilka godzin, wystarczy przepłynąć domem w inne miejsce. Podobnie możemy postąpić, gdy krajobraz za oknem staje się monotonny. Pływający dom to nieograniczony wachlarz rozwiązań tylko po to, aby odetchnąć pełnią życia, stać się kapitanem swoich czterech kątów. 

Zobacz pomysł: Własne M na wodzie, z niskim czynszem 

Zanim jednak zdecydujemy się na budowę domu na wodzie dobrze to przemyślmy, by później nie rozczarować się. Jeżeli mamy rodzinę, to również z nią przedyskutujmy ten pomysł.

Holandia stała się prawdziwą ojczyzną pływających domów.
Holandia stała się prawdziwą ojczyzną pływających domów. fot. Emmerson Realty

 

 Jest kilka powodów, dla których warto zdecydować się na pływający dom. Po pierwsze to dobry pomysł, gdy nie mamy własnego lokum, a nie stać nas na zakup działki budowlanej. Ponadto idea domu na wodzie będzie pociągająca również dla osób chcących wyróżnić się od reszty społeczeństwa oraz mających nietypowe hobby i nielubiących rutyny w codziennym życiu.

Pływający dom pracownia dla artysty Stephena Turnera, 2013. Zbudowany z drewna dom na wodzie służyć ma przez rok jako schronienie i miejsce pracy. Autorem
Pływający dom pracownia dla artysty Stephena Turnera, 2013. Zbudowany z drewna dom na wodzie służyć ma przez rok jako schronienie i miejsce pracy. Autorem projektu jest SPUD - PAD Studio. fot. www.exburyegg.org
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom