Balia ogrodowa z piecem na drewno, elektrycznym czy gazowym? Jak wybrać?

Artykuł sponsorowany
Balia drewniana stojąca w ogrodzieBalia wykonana z materiału o nazwie Thermwood (drewna sosnowego poddanego obróbce termicznej) jest bardziej wytrzymała od tej z drewna tradycyjnego i może być użytkowana w ogrodzie przez wiele lat.
Balia drewniana stojąca w ogrodzieBalia wykonana z materiału o nazwie Thermwood (drewna sosnowego poddanego obróbce termicznej) jest bardziej wytrzymała od tej z drewna tradycyjnego i może być użytkowana w ogrodzie przez wiele lat. ScandiSpa
Kluczem do zadowolenia z bali ogrodowej jest dobór optymalnego sposobu ogrzewania wody, które będzie zarazem komfortowe i ekonomiczne. Podpowiadamy jak wybrać piec dostosowany do swoich potrzeb.

Balia z piecem na drewno - na weekend

Najbardziej tradycyjne są balie z piecem opalanym na drewno. Zaletą takiego ogrzewania jest prosta obsługa pieca i stosunkowo krótki czas potrzebny do nagrzania wody (2–4 h). Takie rozwiązanie jest idealne dla tych, którzy mają dostęp do suchego drewna i lubią dokładać do ognia. Rekomendujemy balie z piecem opalanym drewnem dla osób, które:

  • będą korzystać z bali przeważnie w weekendy,
  • cenią klimat jaki daje piec opalany drewnem,
  • mają pod dostatkiem drewna.

Balia z piecem gazowym – komfort na weekend

Nowością na rynku są drewniane balie z piecykiem gazowym. Aby nagrzać wodę w beczce wystarczy podpiąć butlę gazową i uruchomić piecyk. Po około 3 godzinach woda jest ciepła i gotowa do kąpieli. Piecyk gazowy to szybki, prosty i komfortowy sposób na nagrzanie wody. Zazwyczaj pół butli z gazem wystarcza by cały weekend cieszyć się gorącymi kąpielami. To rozwiązanie polecamy dla osób, które:

  • będą korzystać z bali przeważnie w weekendy,
  • cenią komfort i wygodą obsługę.

Balia z piecem elektrycznym – komfort codziennie i na weekend

Elektryczna balia to zdecydowanie najbardziej komfortowy i energooszczędny wybór. Przy pierwszym uruchomieniu piec nagrzewa wodę w czasie około 12-15 godzin. Później przez wiele tygodni temperatura wody jest automatycznie podtrzymywana. Balia jest cały czas gotowa do użycia, a Ty nie musisz się o nic martwić. Jeśli beczka jest wykonana z drewna termicznego, które bardzo dobrze trzyma ciepło, dzienne użycie energii jest naprawdę niewielkie. Wg wyliczeń dzienny koszt utrzymywania ciepłej wody (około 37°C) w balii termicznej przy ogrzewaniu elektrycznym wynosi tylko 2,5–3 zł. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które:

  • codziennie chcą mieć możliwość skorzystania z gorącej beczki,
  • cenią komfort i bezobsługowy system,
  • wykorzystują balię komercyjnie (np. hotele, pensjonaty).

Balia z piecem na drewno i elektrycznym – zaawansowana hybryda

Istnieje też możliwość zamówienia bali ogrodowej zaopatrzonej w dwa piece – elektryczny i na drewno. To rozwiązanie dla osób, które cenią klimat jaki daje piec opalany drewnem, ale także komfort, wygodę i energooszczędność pieców elektrycznych.

Jak zatem wybrać piec do bali?

Wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie jak często będziesz używał balii? Jeśli codziennie chcesz mieć możliwość skorzystania z gorących kąpieli wybierz piec elektryczny, komfortowy i energooszczędny. Jeśli jednak balia będzie użytkowana 2-3 razy w miesiącu lub rzadziej wybierasz piec gazowy lub na drewno. Pozwolą ci one szybko nagrzać wodę do odpowiedniej temperatury. Jeśli mimo wszystko nie możesz się zdecydować, zastanów się nad hybrydą, która łączy zalety pieca na drewno i elektrycznego. Wszystkie opisane modele znajdziesz na www.scandispa.com

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom