Najczęściej o stylu wnętrza decydują wykorzystane w nim dodatki. Powinny one być wykonane w konkretnym, lubianym przez nas stylu. Sprawią one, że wnętrze stanie się wyraziste i zapadnie w pamięć.
Pop-art w salonie – czy to już kicz, czy jeszcze sztuka?
Pop-art to styl, który narodził się w Anglii i Stanach Zjednoczonych na początku lat 60-tych. Zyskał szerokie rzesze sympatyków, szczególnie wśród ludzi młodych. I nic w tym dziwnego. Styl ten wzorowany jest na kulturze masowej, przejawia się w oryginalnym wyglądzie przedmiotów codziennego użytku.
Pop-art łączy zaskakujące zestawienia kolorów i wzorów. Dzięki temu powstają nieszablonowe i odważne stylizacje. Stałym elementem wystroju wnętrza w stylu pop-artu jest motyw komiksu.
Minimalistyczne wnętrze salonu jest w cenie
Obecnie bardzo popularnym stylem w aranżacji wnętrz jest styl skandynawski. Łączy on ze sobą estetykę i funkcjonalność. Cechuje go nawiązanie do natury oraz proste i nieskomplikowane formy. Dominującym kolorem jest biel, którą uzupełniają dodatki w mocnych, kontrastujących odcieniach. Kierując się zasadą „im mniej, tym lepiej", warto pamiętać o użyteczności dekoracji. Skandynawskie wnętrza lubią jasne drewniane podłogi (np. z bielonych desek).
Polecamy lekturę: Styl skandynawski w aranżacji wnętrz
Nowoczesny salon wyrażony w prostej formie
Nie lubisz ograniczeń w aranżacji swojego wnętrza? Wybierz styl nowoczesny. Daje on nieograniczone możliwość – zarówno w kwestii kolorystyki, jak i rodzaju materiałów wykorzystanych w aranżacji. Jest stworzony dla ludzi ceniących indywidualizm, prostotę i minimalizm. Jasne, przestronne pomieszczenia pomimo wrażenia chłodu są przyjazne, a przede wszystkim funkcjonalne. W nowoczesnym wnętrzu możemy postawić również na mocny, intensywny kolor (np. na ścianie).
Warto zobaczyć: Aranżacja wnętrza w stylu minimalistycznym: czym się kierować
Styl zaczerpnięty z natury
Wnętrza urządzone w stylu angielskim łączą w subtelny sposób elegancję ze swojskim przytulnym wnętrzem. Znajdziemy w nich wiele drogich przedmiotów, odznaczających się najwyższą jakością.
Tłem i delikatną ozdobą pomieszczenia są drobne detale dekoracyjne o uroczym motywie
florystycznym. Wariacja kwiatowa, którą odnajdziemy na poduszkach, zasłonach czy
obrusie wzorowana jest na kroju charakterystycznym dla XIX-wiecznego angielskiego
dworku. Materiały z motywem kwiatów ożywiają i dodają ciepła pomieszczeniu.
Dowiedz się: Jak urządzić wnętrze w stylu angielskim
Aranżacja tradycyja - modna i ponadczasowa
Jeżeli życiu kierujesz się zasadą „modnie, ale przede wszystkim ponadczasowo", wybierz styl klasyczny. Ta propozycja spodoba się osobom, które cenią tradycję oraz elegancki i przytulny wystrój wnętrza. W stylu klasycznym dominują kolory takie jak brązy i beże. Barwy te doskonale podkreślają wyrafinowany charakter pomieszczenia.
Mieszanie stylów ze smakiem
Obecnie modnym trendem w aranżacji mieszkań jest mieszanie stylów. Odważne osoby, które mają wyczucie, mogą pokusić się o połączenie w salonie kilku epok. Pomysł ten przypadnie do gustu miłośnikom lat 50., 60. i 70. A to dlatego, że wróciła moda na meble i dekoracje z tamtych czasów. Teraz można łączyć je z nowoczesnym stylem. Należy jednak uważać, by wnętrze nie straszyło miszmaszem.
Zobacz zdjęcia: Jak urządzić mieszkanie w stylu vintage
Kolorowy zawrót głowy w salonie – tylko dla odważnych?
Wnętrze w stylu fluo to nowy trend w aranżacji wnętrz. Polega na wkomponowaniu we wnętrzu silnych, neonowych barw. Szaleństwo barw wprowadza do wnętrza całą masę zabawy i fantazji. By podkreślić ostre, dynamiczne kolory, można zestawić je ze stonowanym tłem.
Zobacz również: Styl art deco w aranżacji wnętrz