Przewijak dla niemowląt - jaki kupić (zdjęcia)

Katarzyna Piojda
Katarzyna Piojda
Przewijak z szafkamiW dolnych szafkach przewijaka można trzymać kosmetyki i ubranka malucha.
Przewijak z szafkamiW dolnych szafkach przewijaka można trzymać kosmetyki i ubranka malucha. Espresso
Przewijak nie jest niezbędny, ale pomocny. Wiedzą coś o tym młodzi rodzice, którzy korzystając z nadstawki, nie muszą przewijać brzdąca na łóżku albo stole przykrytym miękkim ręcznikiem.

Najtańsze przewijaki kosztują około 15 złotych, a wystarczają na rok. Rodzice (i nie tylko oni) uważają, że wydatek niewielki, za to korzyści są spore.

Bezpieczny przewijak, czyli jaki

Bezpieczeństwo maluszka to podstawa. Przewijak w postaci nakładki na łóżeczko to rozwiązanie na przewijanie w domu. Taka nakładka na łóżeczko jest dostępna w dwóch rozmiarach: 70 na 50 cm albo 80 na 50 cm. Wymiary przewijaka są różne, bo różne są szerokości łóżeczek: 60 lub 70 cm. Mając przewijak z zaokrąglonymi, nieco wyższymi od środkowej części bokami, jesteśmy pewni, że niemowlę nam się z niego nie zsunie. Sam przewijak też się nie zsunie i nie przesunie, ponieważ ma system mocowania. Nadstawka posiada specjalne uchwyty, które można zaczepić o brzegi łóżeczka. Dzięki przewijakowi nie potrzebujemy schylać się, żeby przewinąć dzidziusia, bo brzdąc leży na przewijaku na wysokości mniej więcej naszego pasa. W efekcie plecy nie bolą nas od schylania. To istotne tym bardziej, że przewijamy malca kilka razy dziennie, nie licząc podnoszenia i kładzenia go.

Gdy maluch podrośniePopularne zabezpieczenia w domu dla dzieci 

Przewijak a higiena

Przewijak warto mieć także ze względów higienicznych. Pokryty jest on ceratą, na którą kładziemy tetrową pieluchę. Ceratka nie jest przyjemna dla ciała oseska. Dobrze więc rozłożyć na nim wspomnianą pieluchę, kupić prześcieradełko lub powłoczkę na sprzęt. Można je prać. Jest przewijak, a obok, przy łóżeczku, leży zestaw: chusteczki, pieluszki i krem. W sprzedaży są również nadstawki na komodę lub wanienkę.

Przewijaki wolnostojące

Istnieją też składane przewijaki wolnostojące. Mają stelaż i są montowane na ramie stalowej. Po bokach są kieszonki na kosmetyki czy chusteczki. Czasem nawet znajdzie się półka na większe rzeczy, np. opakowanie pieluch albo parę ubranek. Niektórzy rodzice mają wątpliwości dotyczące stabilności takiego przewijaka wolnostojącego. Producenci uspokajają jednak, że sprzęty są stabilne i ani maluch z niego nie wypadnie, ani przewijak się nie złoży.

Przewijaki mocowane do ściany

To kolejny pomysł. Można taki model montować na takiej wysokości, na jakiej chcemy i gdzie chcemy. Z reguły mocowany jest na wysokości łóżeczka i obok łóżeczka. Wybrane modele są wyposażone w półki na kosmetyki. Przewijaki ścienne mają największe obciążenie maksymalne - nawet 50 kilogramów, podczas gdy standardowy przewijak-nadstawka - z reguły kilkanaście kilo.

Przeczytaj poradnikMeblujemy pokój dla noworodka 

Przewijaki dmuchane

Niezbyt popularne, ale praktyczne (bo oszczędzają miejsca) są przewijaki dmuchane. Wyglądem przypominają... pontony. Nie trzeba oczywiście ich przy każdym przewijaniu nadmuchiwać. Można taki przewijak zabrać w podróż z niemowlęciem. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom