Powietrzne pompy ciepła w ofercie marki Buderus

Artykuł sponsorowany
Logatherm WLW196iPompa ciepła powietrze-woda Logatherm WLW196i AR ma niezwykle nowoczesny wygląd.
Logatherm WLW196iPompa ciepła powietrze-woda Logatherm WLW196i AR ma niezwykle nowoczesny wygląd. Buderus
Pompy ciepła Logatherm WLW196i AR zapewniają efektywne ogrzewanie poprzez wykorzystanie naturalnego źródła energii: ciepła z naszego otoczenia. Wysoka sprawność i nowoczesny wygląd to główne zalety nowych urządzeń marki Buderus.

Pompy ciepła Logatherm WLW przekształcają ciepło zgromadzone w powietrzu na zewnątrz domu w ciepło wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania c.w.u. Urządzenia są w stanie pokryć całe zapotrzebowanie na energię cieplną nawet przy temperaturze do –20°C. Nowe pompy Buderus dostępne są w wersjach z mocą wyjściową 6, 8, 11 i 14 kW, dlatego doskonale sprawdzą się w nowym lub modernizowanym domu lub niewielkim budynku wielorodzinnym. W lecie pompy ciepła wykorzystamy także do chłodzenia.

Pompy Logatherm WLW marki Buderus osiągają efektywność cieplną COP powyżej 4,0 (przy A2/W35) co oznacza, że jest to rozwiązanie niezwykle oszczędne. Urządzenia wyposażono w sprawdzony system sterowania Logamatic EMS Plus i moduł programowania Logamatic HMC300, dzięki czemu mają możliwość współpracy z internetem. Pompą można więc sterować zdalnie za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie.

Pompy ciepła Logatherm WLW196i AR można montować na wiele sposobów z użyciem różnych rozwiązań systemowych. Moduł wewnętrzny występuje w czterech wersjach: dwa kompaktowe rozwiązania typu „Tower" ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. oraz dwa moduły do montażu naściennego. Pompa ciepła ma możliwość modulacji mocy grzewczej. Falownik – oparty na technologii zmiennej prędkości – dostosowuje w sposób ciągły moc pompy ciepła do zapotrzebowania instalacji grzewczej. Zapewnia dzięki temu dużą wygodę w połączeniu z wyjątkowo ekonomiczną pracą.

Pompy Buderus Logatherm WLW są też przygotowane do współpracy z instalacją fotowoltaiczną. Wybierając odpowiedni model możemy więc zapewnić sobie praktycznie bezkosztową obsługę systemu – prąd do pracy pompy może pochodzić z energii słonecznej.

Dzięki nowej, kompaktowej konstrukcji ze specjalnego tworzywa EPP (pianki zbudowanej z cząstek na bazie polipropylenu nadającego się do recyklingu), moduł zewnętrzny pompy ciepła Logatherm WLW196i AR jest znacznie lżejszy niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych. Ułatwia to zarówno transport, jak i montaż.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na regiodom.pl RegioDom