Podwójna dotacja na powietrzne pompy ciepła. Jaką kwotę można uzyskać?

Artykuł sponsorowany
Ekologiczne ogrzewanie domu pompą ciepłaPowietrzna pompa ciepła to urządzenie, które można stosować zarówno w nowych, jak i starych domach.
Ekologiczne ogrzewanie domu pompą ciepłaPowietrzna pompa ciepła to urządzenie, które można stosować zarówno w nowych, jak i starych domach. NIBE
O dotację na powietrzne pompy ciepła marki NIBE można się ubiegać od 15 września do 30 listopada 2018 roku. Chcesz ekologicznie ogrzewać dom, zamontuj powietrzną pompę ciepła i skorzystaj z dotacji na tę inwestycję.

Szwedzka dotacja, z której może skorzystać każdy, kto chce ekologicznie ogrzać swój dom, obejmuje 150 sztuk powietrznych pomp ciepła NIBE. Można ubiegać się o wsparcie, które wynosi:

  • do 4000 zł do pomp ciepła,
  • do 5000 zł do pompy wraz z rekuperatorem NIBE ERS lub zestawem fotowoltaicznym NIBE PV,
  • do 6 000 zł dla pompy ciepła z rekuperatorem i zestawem fotowoltaicznym NIBE PV.

Aktualnie istnieje możliwość ubiegania się dodatkowo o dotacje w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Takie podwójne wsparcie powoduje że instalacja powietrznej pompy ciepła może być jednym z najtańszych sposobów ogrzewania i chłodzenia naszych domów.

Przeczytaj również: Miliony domów w Polsce z dotacjami z programu "Czyste powietrze"

Od kilku lat polityka proekologiczna wpływa na standardy budownictwa. Według wytycznych Unii Europejskiej do 2020 roku budynki w Polsce mają być przystosowane do niskiego zużycia energii.

Budowa domów energooszczędnych jest droższa o około 20% niż tradycyjnych. Jednak koszt specjalnych materiałów i odnawialnych źródeł energii (OZE) zwraca się w postaci oszczędności na rachunkach za ogrzewanie, podgrzewanie wody użytkowej, a nawet chłodzenie.

Przykładowo inwestycja w pompę ciepła pozwala na oszczędności rzędu 80%. Dlatego wiele firm i instytucji dotuje zakup i montaż rozwiązań OZE.

Zobacz: Krótki przewodnik po pompach ciepła 

Pompy ciepła to urządzenia, które umożliwią redukcję zużycia konwencjonalnej energii na cele grzewcze o 80%, czyli o tyle obniżają się rachunki w sezonie grzewczym. Konwencjonalne źródło zamienione jest na odnawialne źródło energii, czyli ciepło zgromadzone w otoczeniu.
Rekuperator NIBE ERS z pompą ciepła to rozwiązanie, które daje kompletny system zapewniający ogrzewanie, ciepłą wodę użytkową, chłodzenie i wentylację z odzyskiem ciepła. System z pompą ciepła i zestawem fotowoltaicznym NIBE PV to połączenie umożliwiające niemal zerowe rachunki za energię. Moduł komunikacyjny EME zawarty w zestawach fotowoltaicznych NIBE PV, umożliwia wzrost wydajności pracy pompy ciepła, podczas bieżącej produkcji energii elektrycznej ze słońca, dając najwyższe oszczędności.
Więcej w warunkach szwedzkiej dotacji dowiesz się na stronie szwedzkadotacja.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom