Ogrzewanie elektryczne a oszczędność energii

Artykuł sponsorowany
Ogrzewanie elektryczneOgrzewanie elektryczne a oszczędność energii
Ogrzewanie elektryczneOgrzewanie elektryczne a oszczędność energii casagrandelor (fotolia.com)
W wielu domach coraz częściej spotkamy się z nowoczesną metodą ogrzewania elektrycznego. Rosnąca popularność takiego rozwiązania budzi wiele pytań. Czy koszt nie będzie w tym przypadku zbyt wysoki? Jakie są główne zalety paneli grzewczych? I czy warto ogrzewać nimi cały budynek?

W dzisiejszych czasach mamy możliwość wyboru spośród wielu nowoczesnych metod, które pozwalają na tanie, a przy tym ekologiczne utrzymanie odpowiedniej temperatury podłóg i powietrza w budynku. Od jakiegoś czasu szczególnym powodzeniem w naszym kraju cieszą się panele grzewcze. Wiele osób instaluje je na ścianach np. tylko w łazience, aby móc stąpać boso po przyjemnie ciepłej posadzce. Niektórzy z nas decydują się też na zastosowanie ich jako jedynej, podstawowej metody ogrzewania. Główne przyczyny, którymi się kierują, to brak negatywnego wpływu na środowisko, bezproblemowy montaż, oraz łatwość obsługi.

Ogrzewanie elektryczne domu to jeden z najlepszych sposobów na efektywne ocieplenie mieszkania. Wiele osób obawia się, że koszt wykorzystania takiej metody będzie zbyt wysoki. Nic bardziej mylnego. Ocenia się, że panele grzewcze dobrej marki mogą generować nawet trzykrotnie niższy koszt w porównaniu ze sposobami tradycyjnymi. Dzieje się tak ze względu na równomierny rozkład ciepła w pokojach. W przypadku klasycznego ogrzewania powietrze zbiera się przy suficie. Powoduje też jego cyrkulację, przez co w pomieszczeniach wdychamy kurz i pyłki, mogące powodować alergie i choroby układu oddechowego. Do tego często jesteśmy zmuszeni „podkręcać" ogrzewanie, aby uzyskać dostateczną temperaturę. Posadzka pozostaje zimna, gdyż powietrze krąży, nie pozwalając na efektywny rozkład ciepła. Co więcej, decydując się na metody tradycyjne, pokrywamy wysokie koszty instalacji. Do tego musimy zaaranżować kotłownię i zorganizować skład opału. Cały proces jest w tym przypadku drogi, problematyczny i czasochłonny.

Dzięki panelom zużywamy znacznie mniej energii

Niezależnie od tego, czy zamontujemy panele na suficie, czy na ścianach, dzięki równomiernemu rozkładowi ciepła, ogrzejemy zarówno całe wnętrze, jak i podłogę. Efektem jest dostateczny komfort cieplny przy ustawianiu nawet niższych temperatur. Przykładowo, regulując temperaturę na 20 stopni Celsjusza, poczujemy, jakby wewnątrz utrzymywała się wartość 22 stopni. Sprawia to, że zużywamy znacznie mniej energii, a koszty rachunków maleją. Efektywne oddawanie ciepła jest w tym przypadku kluczem do większej ekonomiczności i oszczędności. W celu uzyskania tak dobrych wyników stawiajmy na sprawdzonych producentów, np. firmę ECO Partner.

Dla wielu osób nie bez znaczenia jest aspekt ekologiczny i niska cena instalacji. Wybierając panele, zyskujemy również to, co najcenniejsze: czas. Nie musimy załatwiać żadnych specjalnych pozwoleń, dodatkowej wentylacji, drogich wkładów kominowych, czy odbioru technicznego kominiarzy. Wszystko odbywa się szybko i bezproblemowo. Takie rozwiązanie można zastosować również jako ogrzewanie dodatkowe, które będzie współpracować np. z kominkiem. W tym przypadku doskonale sprawdzą się inteligentne termostaty, które pozbawiają nas konieczności samodzielnego obsługiwania systemu. Jeżeli chcemy wyliczyć dokładne koszty użytkowania paneli grzewczych, dla konkretnego metrażu/ rodzaju budynku, najlepiej poszukać testów i opisów przykładowych realizacji. Znajdziemy je na stronach renomowanych producentów ogrzewania elektrycznego. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom