Nielegalna wycinka drzew na placu budowy we Wrocławiu. Tuż przy osiedlach deweloperów wycięto kilkadziesiąt drzew i krzewów

Michał Perzanowski
Michał Perzanowski
W sąsiedztwie znajdują się dopiero co wybudowane osiedle. Czy deweloper chce postawić kolejne?
W sąsiedztwie znajdują się dopiero co wybudowane osiedle. Czy deweloper chce postawić kolejne? Straż Miejska Wrocławia
Eko Patrol wrocławskiej straży miejskiej otrzymał informację, że przy ulicy Browarnej we Wrocławiu, przy jednym z deweloperskich osiedli, doszło do wycinki drzew bez zezwolenia. Sprawa trafi do prokuratury.

Spis treści

Nielegalna wycinka drzew. Ktoś zrobił to z premedytacją!

O tym, że sprawca wiedział, co robi, dokładnie mówią okoliczności zdarzenia. Z całej działki zniknęły drzewa i nie było możliwości oszacowania obwodów, ponieważ pnie zostały sfrezowane. Pocięte na mniejsze kawałki drewno leżało tam przez kilka dni.

- Wraz z pracownikiem wydziału środowiska urzędu miasta przeprowadzono kontrolę terenu, podczas której stwierdzono, że na całej działce wycięty został drzewostan, a teren jest porządkowany przez dwóch pracowników - mówi Waldemar Forysiak ze Straży Miejskiej Wrocławia.

W związku z możliwością popełnienia przestępstwa na miejsce wezwano patrol policji. Z uwagi na skalę wycinki sprawa zostanie skierowana do prokuratury.

Wycięte drzewa przy osiedlu deweloperskim

Wschodnia część osiedla Kleczków (ul. Rychtalska i Zakładowa) to obszar, na którym znajduje się duże zagęszczenie bloków mieszkalnych. Działka przy Browarnej to jedna z nielicznych jeszcze niezagospodarowanych.

- Kupujący chcą inwestować w nieruchomości blisko centrum, z dobrym dojazdem, w cichej okolicy, z widokiem na park, las, wodę. Coraz trudniej znaleźć w ogóle miejsce pod zabudowę, a co dopiero sprostać oczekiwaniom. Poza budową samego osiedla, deweloper wyznaczyć musi jeszcze miejsca parkingowe i drogę dojazdową. I tu najczęściej zaczynają się schody - czytamy w komunikacie Straży Miejskiej.

Kiedyś była tu sama zieleń

W liście do redakcji "Gazety Wrocławskiej" czytelnik przywołał Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, z listopada 2021 roku. Początkowo cały obszar miał być przeznaczony na tereny zielone. Zmienił się diametralnie:

Nielegalna wycinka drzew na placu budowy we Wrocławiu. Tuż przy osiedlach deweloperów wycięto kilkadziesiąt drzew i krzewów
Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego

- W odpowiedzi na interpelację numer dwa pani Jolanty Niezgodzkiej, wiceprezydent Jakub Mazur stwierdził, że plan został zmieniony ponieważ deweloper zagroził pozwem - pisze nasz czytelnik.

Nielegalna wycinka drzew na placu budowy we Wrocławiu. Tuż przy osiedlach deweloperów wycięto kilkadziesiąt drzew i krzewów
Odpowiedź na interpelację J. Niezgodzkiej

Aktualnie między ul. Trzebnicką i torami kolejowymi w stronę ul. Jedności Narodowej zieleń znajduje się już tylko przy nasypie kolejowym i wzdłuż kanału żeglugowego oraz Odry.

Tutaj doszło do przestępstwa:

Zobacz także:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na regiodom.pl RegioDom