Polskie Wybrzeże zmienia się od lat. Znikają brudne, zaniedbane budy do handlowania i stragany. W ich miejscu coraz częściej powstają deptaki, promenady, restauracje i kawiarnie. Władze lokalne Mielna również dostrzegają potrzebę uporządkowania przestrzeni. Stawiają na estetykę, bo to podnosi rangę miejscowości wypoczynkowej i sprawia, że turyści przyjeżdżają chętniej. Od lat Mielno zmienia się w całoroczny kurort.
Taras apartamentowca połączony z promenadą i plażą
W Dune, na poziomie promenady nadmorskiej będzie kawiarnia i duży drewniany taras o powierzchni 300 m2. Z terenu będą mogli korzystać turyści. Każdy siedząc przy stoliku będzie mógł podziwiać morskie fale i zachody słońca.
Norweski inwestor widzi w Mielnie duży potencjał. – Coraz więcej Polaków wybiera polskie morze zamiast zagranicznych kurortów, które są niepewne pod względem gospodarczym. Wielu polskich turystów zniechęca się do wyjazdów zagranicznych również w obawie przed upadającymi biurami turystycznymi – mówi Cezary Kulesza z Mielno Holding – Firmus Group.
Polacy lubią spędzać urlopy nad Bałtykiem
Nad Bałtykiem z roku na rok pojawiają się kolejne, nowe miejsca noclegowe i atrakcje turystyczne. Statystyki pokazują, że mimo narzekania na pogodę, ponad połowa Polaków spędzi urlop nad naszym morzem (wg badań ARC Rynek i Opinia i CBOS). Całe woj. zachodniopomorskie co roku odnotowuje największe oblężenie turystów w skali całego kraju. Wg GUS w 2011 roku udzielno tu ponad 9,9 mln noclegów.
Na zachodnie wybrzeże kraju na wypoczynek chętnie przyjeżdżają zagraniczni turyści. Od lat najliczniejszą grupę stanowią Niemcy – aż 79% (Badania Zachodniopomorska Grupa Doradcza). Co roku przyjeżdża tu 280–290 tys. niemieckich turystów. Mniejszą, ale też liczną grupę stanowią Duńczycy (ponad 33 tys.) i Szwedzi (blisko 14 tys.).
Samo Mielno odwiedziło w minionym roku ponad 255 tys. osób. Miejscowość się zmienia, co widać po wszystkich wyremontowanych alejkach prowadzących na plażę i promenadę. Jednak do zrobienia jest jeszcze sporo. Np. wyremontowana promenada nadmorska dziś urywa się, i jej wschodni koniec nie ma zakończenia w postaci jakiegoś akcentu, punktu docelowego spacerów. Chce to zmienić firma budująca Dune. Dlatego taras i kawiarnia otwarte będą na plażę i zostaną udostępnione wszystkim, a nie tylko dla właścicielom apartamentów.
Koniec hotelu Marriott w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?