Masażer do ciała. Warto go kupić? Poradnik

Katarzyna Piojda
Katarzyna Piojda
Pas wibrującyPas wibracyjny kształtuje talię i pośladki.
Pas wibrującyPas wibracyjny kształtuje talię i pośladki. Nedo
Masażer do ciała ma pomóc w utracie zbędnych kilogramów, wymodelować sylwetkę, odprężyć, ukoić ból. A ten do głowy nawet sprawić, żeby włosy szybciej rosły.

Masaż dociera do głębszych warstw skóry, a nie tylko jej powierzchni. Powoduje rozszerzenie porów i naczyń krwionośnych, jednocześnie wspomagając metabolizm oraz mikrokrążenie. Masowanie jednej partii ciała standardowo nie powinno przekraczać 3 minut, natomiast cały masaż – 20 minut.

Efekty masażu

Efekty: gładsza cera, redukcja cellulitu, lepsze ukrwienie skóry i krążenie krwi, regeneracja obolałych mięśni. Jest jeszcze jedna korzyść z masażera do ciała. Urządzenie dokładnie rozprowadza kremy czy balsamy, wmasowując je w skórę. Tyle, że efekty pracy urządzenia widać przy regularnym używaniu. Raz czy dwa, czy nawet tydzień nie wystarczą, żeby było widać poprawę.

Poczytaj też: Waga łazienkowa, czyli czym kierować się przy jej wyborze 

Tradycyjne urządzenie przypomina słuchawkę prysznicową i tak, jak prysznic, ma masować i formować sylwetkę oraz pobudzać. Chodzi o rzeźbienie poszczególnych partii ciała, czyli pośladków, ud, brzucha, ramion, nawet ramion. Sekret jego działania tkwi w końcówkach. Te końcówki masujące potrafią wykonać
nawet około 2500 obrotów na minutę. Istnieją masażery uniwersalne albo osobne masażery do karku, biustu, nóg.

Urządzenie, a masuje, jak człowiek

Niektóre masażery zostały zaprojektowane tak, aby ruchem przypominać pracę palców człowieka wykonującego masaż. Sklepy oferują także takie, które przypominają akupresurę. W sprzedaży pojawiły się urządzenia, których końcówki masujące przypominają małe paliki lub kijki. Gwarantują intensywny masaż, więc osoby, które są wrażliwe na ból, powinny z zakupu zrezygnować.

Pasy wibrujące

Są i inne rodzaje masażerów. Na przykład pasy masujące (wibrujące). To rozwiązanie dobre dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tłuszczyku na brzuchu i biodrach. Taki pas zakłada się w talii i zapina zazwyczaj za pomocą rzepów. Od pasa biegnie kabel, który należy podłączyć do gniazdka. Może być również pas na baterie. Pas posiada zazwyczaj kilka stopni masażu – od delikatnego do intensywnego. Można je samemu regulować albo nastawić program, który automatycznie, np. co parę minut, będzie zwiększał tempo masowania. Niektóre masażery na pasku posiadają wyświetlacz, na którym jest informacja o pulsie oraz o spalonych kaloriach i czasie trwania masażu.

Masażery działające na podczerwień

Stają się coraz popularniejsze. Choćby przyrząd do masażu twarzy termalnego na podczerwień. Wyposażony jest w podczerwone lampy. Tego rodzaju światło wnika w głębsze warstwy skóry. Wybrane modele masażerów mogą łączyć oba typy masażu: tradycyjny, wykonywany za pomocą ruchomych głowic, z tym na podczerwień.

Masażer ręczny

Jeśli nie chcemy urządzenia działającego na prąd, możemy kupić masażer ręczny, czyli roller. Wygląda, jak wałek. Tyle, że na końcu ma cienkie i krótkie igiełki masujące. Czasem w zestawie z masażerem ręcznym do ciała sprzedawany jest żel, który ma wspomagać odchudzanie.

Masażer do głowy

Charakterystyczny jest również masażer do głowy, wyglądający jak... ubijaczka do ciasta, ale z rozwidlonymi końcówkami. Nierdzewne stalowe druciki zakończone są żywicznymi nieruchomymi końcówkami. Ma redukować bóle głowy, łagodzić napięcie mięśni, a nawet – jak utrzymują niektórzy naukowcy – poprawiać zdolność myślenia.

Nie tylko na ferie: Niezbędnik turystyczny z podstawowymi sprzętami AGD 

Jest praktyczny, bo działa na krążenie krwi, więc pobudza porost włosów, hamuje ich wypadanie i działa przeciw łupieżowi. Sposób użycia: nasadzić masażer na czubek głowy i delikatnie, powoli przesuwać w dół, masując przez kilka minut całą skórę głowy, aż do momentu, gdy na plecach pojawi się mrowienie. Niektórzy fachowcy sądzą bowiem, że takie mrowienie jest sygnałem ciała oznaczającym, iż sesja masowania powinna dobiec końca. 

Wiele z nas zastanawia się, jak pozbyć się cellulitu. Masażer nam w tym pomoże. Jest jednak kilka czynności, które wesprą działanie masażera.

  1. Każdego masuj ciało suchą szczotką z naturalnego włosia, najlepiej przed wzięciem prysznica lub kąpielą, rano i wieczorem. Ruchy powinny być zgodne z kierunkiem krążenia krwi – dlatego zaczynaj od stóp i posuwaj się w górę, w kierunku serca. Szczotkowanie ciała nie wymaga on dużo czasu, a przynosi znakomite efekty.
  2. Unikaj alkoholu, napojów gazowanych, kofeiny. Pij wodę. Woda wypłukuje z organizmu złogi zbędnych produktów przemiany materii i toksyn.
  3. Korzystaj z masaży. Jeśli nie stać cię na wizytę u profesjonalnego masażysty, sama rób masaż – wklepuj krem czy balsam do ciała.
  4. Ćwicz, ponieważ ruch jest potrzebny. Poprawia metabolizm, a także wzmocnia i uelastycznia ciało – tkanki, mięśnie, stawy. Nie musisz wylewać siódmych potów na siłowni – naukowcy z Uniwersytetu Penn State w Pensylwanii dowiedli, że to właśnie umiarkowanywysiłek przynosi największe korzyści dla naszego ciała.
  5. Nie obejdzie się bez odpowiedniej diety. Najlepsza jest świeża żywność i samodzielnie przygotowywane posiłki. Wyeliminuj produkty wysoko przetworzone i konserwowane. Unikaj tłuszczu, cukru, mąki ziemniaczanej. Dbaj o błonnik w diecie, ponieważ zaparcia przyczyniają się do zatrzymywania toksyn w organizmie i są efektem złej pracy przewodu pokarmowego. 
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom