Sauna zasilana energią elektryczną: infrasauna

Edyta Hanszke, Digison Polska
infrasaunaUrządzenie znacznie szybciej osiąga docelową temperaturę niż tradycyjna sauna.
infrasaunaUrządzenie znacznie szybciej osiąga docelową temperaturę niż tradycyjna sauna. Digison Polska
Na to urządzenie potrzeba mniej miejsca i pieniędzy niż na tradycyjną saunę.

Infrasauna działa jak standardowa sauna. W jej wnętrzu wytwarza się ciepło, które powoduje, że pocimy się, przez co z naszego organizmu usuwane są toksyny, metale ciężkie, tłuszcz oraz kwasy. Różnica tkwi w tym, że podwyższona temperatura uzyskiwana jest dzięki promieniom podczerwonym.

Zobacz również: Sauna zdrowotna z promieniowaniem podczerwonym 

– Przeprowadzone badania medyczne wykazały, że promieniowanie cieplne ma korzystny wpływ na nasz organizm. Ciało nagrzewa się do 4,5 cm w głąb skóry, co pozytywnie oddziałuje zarówno na kondycję, jak i zdrowie – mówi Marcin Pióro, Project Manager w firmie Digison Polska sp. z o.o., dystrybutora urządzeń firmy Hyundai Electronics w Polsce.

Mieszkasz w domu? Warto przeczytać:Schody przyjazne dla dzieci

Działanie promieni podczerwonych jest skutecznie wykorzystywane w procesie odchudzania. Około 20% wydalanych substancji stanowi tłuszcz. W efekcie w trakcie jednej sesji możemy spalić nawet 1000 kalorii bez żadnego wysiłku. Wpływa ono pozytywnie także na nasz wygląd i pomaga w walce z cellulitem.
Sesje w infrasaunie są szczególnie polecane osobom aktywnym. Dzięki nim mięśnie są rozgrzane i łatwiej przygotować się do intensywnego wysiłku. Wykorzystywanie urządzenia po ćwiczeniach ułatwia regenerację i działając podobnie do masażu, redukuje powstałe napięcia.

Infrasauna jest zasilana energią elektryczną. Dzięki temu nie wymaga specjalnego dostosowania pomieszczenia ani montażu kosztownej instalacji. - Aby ją uruchomić, potrzebne jest tylko standardowe gniazdo o napięciu 230 V – mówi Marcin Pióro. Jej zaletą są również niewielkie gabaryty, które pozwalają nam ustawić ją w dowolnym miejscu w domu.

W porównaniu do tradycyjnego rozwiązania urządzenie znacznie szybciej osiąga docelową temperaturę. Maksymalnie zajmuje to ok. 20 minut, gdzie przy standardowej saunie może to trwać nawet 3 godziny. Z kolei fakt, że nie wymaga osobnego obwodu elektrycznego o niemal dwukrotnie wyższym napięciu sprawia, że zużycie energii oraz koszty montażu są znacząco zredukowane.

Zobacz również: Roletki zasilane bateriami słonecznymi

Oszczędność miejsca

Na standardową saunę należy na ogół przeznaczyć całe pomieszczenie, które musi spełniać określone wymagania. Istotna jest np. jego wysokość czy sprawna wentylacja. W dodatku wszystko powinno być zabezpieczone przed wilgocią. Infrasauna natomiast nie wymaga żadnego z tych elementów. Nie potrzebujemy nawet zamknięcia, dzięki czemu możemy korzystać z niej z otwartymi drzwiami.

Montaż sprowadza się on do skręcenia poszczególnych elementów zawartych w zestawie a następnie podłączenia urządzenia do prądu za pomocą wtyczki. Czas trwania instalacji uzależniony jest od liczby części składowych. Dysponując podstawowymi narzędziami można na ogół złożyć całość w ok. 10 minut. 

Ceny takich saun zaczynają sie od 4000 zł brutto, podczas gdy za tradycyjne trzeba zaplacić kilkanaście tysięcy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec hotelu Marriott w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na regiodom.pl RegioDom