Markizy na okna dachowe - zalety, cena, sposób montażu

Artykuł sponsorowany
Markizy na okna dachowe - zalety, cena, sposób montażuMarkizy na okna dachowe - zalety, cena, sposób montażu
Markizy na okna dachowe - zalety, cena, sposób montażuMarkizy na okna dachowe - zalety, cena, sposób montażu VELUX
Latem szukamy rozwiązań, które pozwolą cieszyć się chłodem na poddaszu i umożliwią swobodne kontrolowanie ilości wpadającego do wnętrza światła. Jednym z najszybszych sposobów na zapewnienie optymalnej temperatury, jest montaż na oknie dachowym siatkowanej markizy zewnętrznej VELUX.

Zbyt wysoka temperatura na poddaszu prowadzi do przegrzania wnętrza, a w konsekwencji do złego samopoczucia domowników. Najczęściej zgłaszane dolegliwości to problemy ze snem, koncentracją i uczucie ogólnego dyskomfortu. 

 

Markizy VELUX – komfort na poddaszu latem

Skutecznym rozwiązaniem na ochronę pomieszczeń przed ostrymi promieniami słońca jest zatrzymanie ich zanim dotrą do szyby i nagrzeją ją. Z tym zadaniem najlepiej poradzą sobie siatkowane markizy VELUX, które montuje się na zewnątrz okna dachowego. Wykonane są ze specjalnej siateczki, która blokuje promienie słońca. W ten sposób markizy redukują ilość przedostającego się ciepła do pomieszczenia nawet o 76%*. Jednocześnie markiza nie zasłania widoku z okna ani nie zaciemnia wnętrza. Korzystając z markiz, domownicy mogą więc spokojnie pracować, uczyć się czy odpoczywać na poddaszu w letni, słoneczny dzień.

Markizy to także bardzo estetyczne rozwiązanie. Rozwija się je na zewnątrz okna, a nieużywane pozostają niewidoczne, gdyż rolka ukryta jest pod zewnętrznym oblachowaniem.

Jak efektywnie korzystać z markiz?

Dzięki markizom możemy zrezygnować z korzystania z klimatyzacji latem. Będzie to zdecydowanie tańsze, a przede wszystkim zdrowsze rozwiązanie. Aby w pełni cieszyć się z zalet markiz pamiętajmy, by rano opuścić je na okno. Pełną ochronę przed nagrzewaniem uzyskamy, jeśli dodatkowo zastosujemy roletę wewnętrzną np. zaciemniającą czy plisowaną. 

Siatkowane markizy zewnętrzne VELUX szybko i prosto montuje się od wewnątrz pomieszczenia. Dostępne są w trzech wariantach: manualnym (MHL), elektrycznym (MML) lub solarnym (MSL) w systemie VELUX INTEGRA®. Przed zakupem zwróćmy uwagę na miejsce, w którym będą zamontowane. Jeżeli przewidujemy, że w przyszłości zdecydujemy się na system elektrycznego sterowania zadbajmy, by już podczas budowy domu doprowadzić przewód zasilający w okolice okna. Dzięki temu późniejsza instalacja będzie prostsza.

Jeżeli montaż markiz planujemy na trudno dostępnym oknie, najlepszym wyborem będą modele elektryczne lub solarne, które obsługuje się za pomocą klawiatury naściennej. Dodatkowo, takie markizy są kompatybilne z systemem sterowania VELUX ACTIVE, który umożliwia kontrolę klimatu wewnątrz pomieszczenia. Działa na podstawie danych z wewnętrznych czujników jakości powietrza oraz informacji z lokalnej stacji pogodowej. Automatycznie opuści markizy, gdy otrzyma informacje o zbliżającej się fali upałów. Co więcej, markizami połączonymi z systemem VELUX ACTIVE, można zarządzać za pomocą aplikacji w telefonie.

Markizy VELUX dostępne są już od 213 zł brutto. Są idealnie dopasowane do okien dachowych. producenta. Można je zamówić w sklepie internetowym www.veluxshop.pl, z bezpłatną dostawą. Wystarczy podać informacje z tabliczki znamionowej: typ i rodzaj okna.
Więcej informacji na: www.velux.pl/produkty/rolety-i-markizy/markizy

 

 

 * Wartości techniczne są zgodne z normami EN ISO 12567-2, EN 13363-2 i ISO 15099. Efekt końcowy uzależniony jest od rodzaju okna i szyby 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie