Lokalne ochłodzenie, czyli klimatyzacja multisplit

Materiał informacyjny VIESSMANN
Decydując się na montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu nie musimy ograniczać się do chłodzenia jednego, wybranego pomieszczenia. System multisplit pozwala utrzymywać komfortową temperaturę w kilku pokojach bez konieczności rozbudowywania instalacji o kolejne jednostki zewnętrzne.

O komforcie życia, niezależnie od tego czy mieszkamy w domu jednorodzinnym czy budynku wielorodzinnym, w ogromnej mierze decyduje temperatura pomieszczeń, w których spędzamy przecież znaczą część naszego czasu. Powinna być ona optymalna zarówno w sezonie grzecznym, jak i poza nim, czyli także latem. Komfortową temperaturę, sprzyjającą odpoczynkowi we wszystkich pomieszczeniach domu lub mieszkania zapewni nam odpowiednio dobrany system klimatyzacji.

Przyjemny chłód w całym domu lub mieszkaniu

Klimatyzacja w systemie multisplit umożliwia chłodzenie i ogrzewanie kilku pomieszczeń. W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań wykorzystuje w tym celu tylko jedną jednostkę zewnętrzną, która może obsługiwać kilka jednostek wewnętrznych. Dzięki temu planując montaż klimatyzacji w domu nie musimy już decydować, w których pomieszczeniach będzie panowała przyjemna temperatura latem, ani też zastanawiać się jak wygospodarować miejsce na montaż kilku jednostek instalowanych poza budynkiem. System multisplit pozwala utrzymywać komfortową temperaturę latem zarówno w pomieszczeniach zlokalizowanych na parterze domu, jego piętrze, jak i w tych usytuowanych na poddaszu użytkowym, a zredukowana do jednej liczba urządzeń montowanych poza budynkiem nie wpływa negatywnie na estetykę elewacji budynku.

System klimatyzacji multisplit to sprawdzone rozwiązanie również w przypadku apartamentów i mieszkań. Podczas, gdy ciepło napływające do pomieszczeń uniemożliwia komfortowe funkcjonowanie sąsiadom, we wnętrzach mieszkania z jednostkami multisplit będzie panować przyjemny chłód, gdy tylko tego potrzebujemy. Jedna jednostka zewnętrzna zamontowana np. na tarasie lub balkonie zapewni niezależne chłodzenie wybranych lub wszystkich pomieszczeń mieszkalnych.

*

*
W systemie klimatyzacji multisplit Vitoclima 300-S jedna jednostka zewnętrzna może współpracować z kilkoma jednostkami zewnętrznymi. W ten sposób zapewni przyjemny chłód latem w pomieszczeniach zlokalizowanych na parterze, piętrze oraz na poddaszu domu.

*
Gdy napływające do wnętrz ciepłe powietrze uniemożliwia wypoczynek sąsiadom, w mieszkaniu z system multisplit Vitoclima 300-S panuje optymalna, komfortowa temperatura.

*

Elastyczność projektowania systemu

Klimatyzacja w systemie multisplit pozwala dobrać odpowiedni typ jednostki wewnętrznej do potrzeb danego pomieszczenia. Poza standardowymi klimatyzatorami ściennymi, do jednostki zewnętrznej można podłączyć również dyskretne, montowane w suficie podwieszanym jednostki kasetonowe. Takie urządzenia pozwalają zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu, co jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem w przypadku niewielkich powierzchni. System chłodzenia i ogrzewania domu multisplit można również zrealizować z wykorzystaniem jednostek kasetonowych. Sprawdzą się one w przypadku pomieszczeń o trudno dostępnej lub ograniczonej powierzchni ściennej, np. zlokalizowanych na poddaszu. Jednostka kasetonowa montowana nad podłogą zapewnia nawiew chłodnego powietrza z góry urządzenia, a w trybie grzania przez dolną kratkę, gwarantując komfortową temperaturę w pomieszczeniu praktycznie przez cały rok.

Wygodna obsługa klimatyzacji w całym domu

System multisplit pozwala kontrolować temperaturę w każdym pomieszczeniu z osobna. Umożliwia także zdalne sterowanie klimatyzacją zarówno za pomocą pilota, jak i aplikacji mobilnej na smartfonie. Nowoczesne klimatyzatory wyposażone są ponadto w funkcję inteligentnej kontroli temperatury. Umieszczony w pilocie zdalnej obsługi tych urządzeń czujnik temperatury mierzy jej wartość w najbliższym otoczeniu i przekazuje tę informację do jednostki wewnętrznej. Na jej podstawie klimatyzator dostosowuje swoją pracę do aktualnych warunków panujących wewnątrz pomieszczenia. Takie dopasowanie temperatury do otoczenia i szybkość reakcji na jej zmiany nie tylko zwiększa komfort użytkowania klimatyzacji, ale również zapewnia dodatkową oszczędność energii.

System multisplit ma jeszcze jedną zaletę - w trakcie jego eksploatacji może być uzupełniany o kolejne jednostki wewnętrzne. Takie rozwiązanie pozwala stopniowo, w miarę potrzeb zrealizować kompletny system chłodzenia oraz grzania w całym domu lub mieszkaniu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom