Liczy się każda sekunda

Artykuł sponsorowany
Liczy się każda sekunda             Liczy się każda sekunda
Liczy się każda sekunda Liczy się każda sekunda DB Schenker
Blisko 300 pracowników DB Schenker w Polsce szkoli się z pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatorów AED. Szybka reakcja może uratować życie.

Nagłe zatrzymanie krążenia jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów, przeżywalność bez natychmiastowej pomocy wynosi tylko 5%. Ważne jest więc przygotowanie na kryzysowe sytuacje. Szkolenia obejmują pierwszą pomoc i obsługę defibrylatorów AED, które znajdą się we wszystkich oddziałach firmy. Na każdej zmianie, w każdym z kilkudziesięciu oddziałów będą osoby potrafiące zastosować defibrylator.

Wiedza i umiejętności

Na projekt składają się dwie części. Wiedza teoretyczna przekazywana jest podczas webinariów. Uczestnicy poznają szczegóły dotyczące resuscytacji krążeniowo-oddechowej i funkcjonowania AED. Następnie w zespołach 2–3-osobowych, z zachowaniem obostrzeń sanitarnych, odbywają się ćwiczenia praktyczne.

Sytuacja, w której ratujemy życie jest bardzo stresogenna. Obawiamy się, że sobie nie poradzimy albo że komuś zaszkodzimy. AED, zakupiony przez DB Schenker, to inteligentny sprzęt, prowadzi użytkownika krok po kroku. Przy pomocy komend głosowych i wizualnych instruuje co robić w oczekiwaniu na karetkę. Urządzenie samo rejestruje pomiary życiowe oraz decyduje o wyładowaniu elektrycznym i jego sile.

Niesamowite efekty

Szkolenia jeszcze trwają, a w jednym z oddziałów firmy na południu Polski pracownicy już wykorzystali swoją wiedzę w praktyce. Kilka dni po zakończeniu kursu użyli AED, by pomóc kierowcy, który nagle stracił przytomność. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził, że właśnie uratowali koledze życie. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie