Ile lat powinna mieć pani do sprzątania?

Artykuł sponsorowany
Pomoc domowaIle lat powinna mieć pani do sprzątania?
Pomoc domowaIle lat powinna mieć pani do sprzątania? www.pomocedomowe.pl
Chyba każdy z nas marzy o tym, żeby po powrocie z pracy móc spokojnie odpocząć, spędzić czas z rodziną i przygotować się na kolejny dzień. Niestety, większość tych wolnych chwil przeznaczamy na codzienne porządki domowe!

Jeżeli sprzątanie nie jest Twoim hobby, a jednak marzysz o czystym mieszkaniu, to dobrym rozwiązaniem będzie... znalezienie pomocy domowej! Jednak gdzie jej szukać? Jaka powinna być pani do sprzątania? W jakim wieku? 

Gdzie szukać pani do sprzątania?

Wbrew pozorom wynajęcie pani do sprzątania nie jest dziś już żadnym luksusem ani wyznacznikiem prestiżu – we współczesnych czasach większość z nas spędza w pracy więcej niż etatowe 8 godzin. Więcej zarabiamy, jednak coś kosztem czegoś – w tym przypadku kosztem kurzu zbierającego się na regałach i dyskomfortu psychicznego.

Pani do sprzątania nie jest aż tak sporym wydatkiem, zwłaszcza jeśli będzie nas odwiedzać raz w tygodniu lub jeszcze rzadziej, przy okazji większych porządków. Przykładowo: sprzątanie w Warszawie kosztuje ok. 20–25 zł za godzinę pracy sprzątaczki w naszym mieszkaniu. Możemy też umawiać się na konkretną kwotę za określony metraż lub rozliczać się za daną "fuchę": umycie okien czy wysprzątanie strychu.

Jaka powinna być idealna pomoc domowa?

Poszukiwania jak najlepszej pani do sprzątania czasem trwają dosyć długo – jednak efekt jest tego wart. My jesteśmy wypoczęci, nie stresujemy się, a równocześnie dajemy komuś zarobić. Na portalu www.pomocedomowe.pl znajdziemy wiele ofert z naszego miasta, musimy więc wybrać kogo zaprosimy na spotkanie. W jakim wieku powinna być Twoja pomoc domowa?

Młoda pani do sprzątania statystycznie oznacza więcej siły i wigoru. Jednak młodych cechuje też to, że chcą wszystko załatwić jak najprędzej – często nie patrząc już na jakość wykonywanej pracy. Za osobą nieco starszą stoi zazwyczaj większe doświadczenie i wpojona etyka zawodowa. Z drugiej jednak strony sprzątanie większego mieszkania może być dla takiej pani męczące...
Reasumując: jaką panią do sprzątania więc wybrać? Młodą osobę w trakcie studiów czy doświadczoną sprzątaczkę? Tak naprawdę jest to obojętne – po prostu praca konkretnego człowieka musi przypaść nam do gustu.

Na dobry początek warto umawiać się na sprzątanie w czasie, gdy sami jesteśmy w domu. Nadzorujmy pracę, sprawdzajmy czy obowiązki są należycie wykonywane. Nie obawiajmy się zgłaszać zastrzeżeń – w końcu dlatego decydujemy się na pomoc, żeby nie musieć już nic poprawiać. Ważne, żeby po wizycie pomocy domowej wszystko lśniło, niezależnie od jej wieku. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom