Gont blaszany imitujący pokrycie z gontu drewnianego

redakcja.regiodom
Realizacja dachu w technologii gontu blaszanego JanosikGont blaszany ułożony na dachu domu wiernie odwzorowuje wygląd gontu drewnianego. To przykład połączenia tradycji z innowacyjną technologią i nowoczesnym designem.
Realizacja dachu w technologii gontu blaszanego JanosikGont blaszany ułożony na dachu domu wiernie odwzorowuje wygląd gontu drewnianego. To przykład połączenia tradycji z innowacyjną technologią i nowoczesnym designem. Blachotrapez
Przy budowie domu, czy podczas generalnego remontu należy pamiętać, że dach wpływa na jego wygląd. Dlatego warto poświęcić czas, by zastanowić się nad wyborem odpowiedniego rodzaju pokrycia dachowego. A jest w czym wybierać. Zobacz, kiedy sprawdzi się gont blaszany.

Bez względu na to, jakie pokrycie dachowe wybierzemy, musi cechować się ono odpornością na warunki atmosferyczne, zapewniać bezpieczeństwo domownikom oraz być spójne z projektem domu. W przypadku, gdy marzymy o tradycyjnej, inspirowanej górskimi zabudowaniami, chacie albo o elementach, które będą przywoływały nam górskie krajobrazy na pokrycie dachu można wykorzystać gont blaszany.

Imitacja gontu drewnianego w wersji blszanej

Często inwestor budując wymarzony dom decyduje się na dodanie elementów, które nawiązują do tradycyjnego budowania. Dlatego w wielu miejscach Polski spotykamy domy inspirowane góralską architekturą. Wprawdzie można nie otrzymać zgody na wybudowanie typowej, górskiej chaty, jednak dodanie kilku elementów charakterystycznych dla tego stylu, to już nie problem – jeśli oczywiście projekt domu jest dobrze przemyślany.

Warto przeczytać: Zalety i wady dachu dwuspadowego 

Jednym z elementów domu, który może nawiązywać do góralskiej architektury jest pokrycie dachowe. Co prawda charakterystyczny wysoki i spadzisty dach może być kłopotliwy w wykonaniu i może nie wpisać się w standardy projektu, ale można nawiązać do tradycji krycia dachów gontem. Klasyczne, górskie zabudowania, pokrywane były drewnem, które jest bardzo kosztowne, a przy tym wymaga konserwacji.

– Budując dom nawiązujący do w góralskiego stylu, warto zdecydować się na tradycyjny gont. I nie musimy tutaj rozważać jedynie drewnianego pokrycia. Na rynku jest ciekawa alternatywa dla gontów drewnianych, a mianowicie gont blaszany. Jego powierzchnia do złudzenia przypomina strukturę drewna. Jest przy tym funkcjonalny i nie wymaga częstej konserwacji – mówi Antoni Luberda, ekspert firmy Blachotrapez.

Dach bezpieczny i funkcjonalny

Dach musi być odporny na trudne warunki atmosferyczne, takie jak: silne promieniowanie słoneczne, czy opady deszczu i napór śniegu. Jeśli decydujemy się na krycie dachu blachodachówką, zwróćmy uwagę na to, czy i ile lat gwarancji daje na produkt producent. – Pamiętajmy jednak, że sama blacha nie gwarantuje sukcesu. Ogromnie ważne jest bowiem jej fachowe zamontowanie. Dzięki temu unikniemy przecieków oraz utraty ciepła przez dach – uważa ekspert.

Przeczytaj: Wybieramy blachodachówkę - na co zwrócić uwagę

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom