Druga edycja konkursu „Wzorowa Łazienka". Powalcz o remont szkolnej łazienki

(oprac. IMO)
Wzoercowe łazienki szkolneW zeszłym roku wymarzoną łazienkę zaprojektowali uczniowie ze szkoły w Górkach-Grubakach w województwie mazowieckim. Teraz wygląda ona zupełnie inaczej.
Wzoercowe łazienki szkolneW zeszłym roku wymarzoną łazienkę zaprojektowali uczniowie ze szkoły w Górkach-Grubakach w województwie mazowieckim. Teraz wygląda ona zupełnie inaczej. Domestos
Wzorowa Łazienka - ruszyła druga edycja programu marki Domestos. Bierze w niej udział szkoła podstawowa w Górkach-Grubakach.

Pierwszego września ruszyła druga edycja ogólnopolskiego programu edukacyjno-społecznego oraz konkursu pod hasłem „Wzorowa Łazienka". Akcja adresowana jest do dyrektorów, kadry nauczycielskiej i uczniów szkół podstawowych. Poza zdobyciem przez dzieci cennej wiedzy na temat zasad higieny, szkoły mogą wygrać remont szkolnej łazienki o wartości 30 tysięcy złotych, a także roczne zapasy środków czystości marki Domestos.

Szkolne toalety nie świecą przykładem

Ten stan rzeczy dostrzegają nie tylko dorośli, lecz także dzieci. Niemal co trzeci uczeń (badanie stanu szkolnych toalet na zlecenie marki Domestos zostało przeprowadzone w czerwcu 2014 roku na próbie 1000 matek dzieci chodzących do szkół podstawowych w wieku 6–12 lat), negatywnie ocenia stan toalety w swojej szkole.

Aż 58 procent dzieci uskarża się na brzydki zapach w szkolnych łazienkach, a ponad połowa narzeka na brak podstawowych środków do utrzymania higieny osobistej – takich jak papier czy mydło. Te dane potwierdzają dyrektorzy szkół, którzy choć dostrzegają problem, jednocześnie przyznają, że nie mają wystarczających funduszy na remont czy choćby zakup wystarczającej ilości środków higienicznych. Dlatego marka Domestos zdecydowała się na uruchomienie drugiej edycji programu.

Jak podkreśla Kamil Kasprowicz z firmy Unilever – inicjator tegorocznej akcji – konkurs „Wzorowa Łazienka" to dla wielu szkół szansa na metamorfozę szkolnej toalety. W pierwszej edycji akcji udział wzięło 375 szkół z całej Polski, nadsyłając łącznie blisko 13 000 prac wykonanych przez dzieci, które ilustrowały ich wyobrażenia o idealnej, szkolnej toalecie. Sukces zeszłorocznej akcji zachęcił nas do kontynuowania projektu. Jesteśmy przekonani, że dzięki zaangażowaniu dyrektorów, kadry nauczycielskiej dzieci oraz przy wsparciu marki Domestos uda zmienić się obraz szkolnych łazienek, a dzieciom zapewnić fantastyczne warunki higieniczne – mówi.

Uwaga! Każdy może pomóc!
Każdy może przyłączyć się do akcji i pomóc zamienić szkolne toalety we wzorowe łazienki oraz wesprzeć edukację najmłodszych na temat zasad higieny. Wystarczy kupić dowolny produkt marki Domestos, aby wspomóc remonty łazienek w polskich szkołach. Każdy kupiony produkt to szansa na kolejny remont szkolnej łazienki. Warto o tym pamiętać robiąc zakupy w pobliskim sklepie.

Efekty programu zachęcają do dalszej pracy

Główny zwycięzca ubiegłorocznej edycji – szkoła podstawowa w Górkach-Grubakach w województwie mazowieckim nowy rok szkolny rozpoczyna z widocznymi zmianami. Łazienki ufundowane przez Domestos, zrealizowane zgodnie projektem według pomysłu uczniów są przygotowane do użycia. Dzięki programowi powstała też toaleta dostosowana do potrzeb niepełnosprawnego ucznia, o którą bardzo walczyli nauczyciele oraz rodzice. Remonty w kolejnych dwóch szkołach dobiegają końca. Dodatkowo 100 szkół otrzymało roczny zapas produktów Domestos, więc uczniowie nie muszą już martwić się nieprzyjemnymi zapachami, a ich rodzice czającymi się w zakątkach toalet zarazkami.

Szkoły na start - dyrektorzy mają głos!
Od pierwszego września 2015 roku na stronie internetowej wzorowalazienka.pl. rusza głosowanie internetowe na najlepszą szkołę. Każdy dyrektor szkoły podstawowej w Polsce ma prawo zgłosić placówkę do udziału w konkursie, wysyłając wiadomość email do organizatora, który udostępni link umożliwiający logowanie do specjalnie przygotowanej aplikacji. Kreatywne zadanie konkursowe ma na celu zaangażować uczniów oraz pobudzić ich wyobraźnię – za pomocą swoich projektów muszą zaprezentować idealną, wzorową, szkolną łazienkę.

Do konkursu można zgłaszać prace plastyczne, opowiadania, a nawet piosenki czy miniprzedstawienia – w końcu wyobraźnia najmłodszych nie ma granic. Każda praca powinna zostać umieszczona w galerii szkoły na stronie konkursowej. Ilość głosów internautów oddanych na najlepszą szkołę pozwoli wytypować tegorocznego zwycięzcę konkursu.
Cały czas można dołączyć do konkursu i powalczyć o wymarzoną łazienkę w szkole. Z województwa świętokrzyskiego zgłosiła się na razie Szkoła Podstawowa numer 2 w Zagnańsku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom