Warto przyjrzeć się możliwościom, jakie daje zastosowanie dachówki świetlikowej. Obecnie dachówki te wykorzystywane są nie tylko na dachach domów. W związku ze zmieniającymi się trendami w budownictwie możemy spotkać je też na zadaszeniach tarasów czy altan ogrodowych.
Kiedyś dachówki świetlikowe stosowano głównie na strychu
Pierwotnie dachówki świetlikowe doświetlały strychy, czyli poddasza nieużytkowe, które nie wymagają ocieplenia. Podmiana kilku zwykłych dachówek na przeźroczyste pozwala oświetlić pomieszczenie naturalnym światłem. Jest to dużo prostsze i tańsze w realizacji rozwiązanie niż montaż okna dachowego, a daje porównywalny skutek. Jeśli planujemy poddasze użytkowe, to niestety montaż tego rodzaju dachówek świetlikowych jest niemożliwy – pozostaje montaż okien połaciowych, lukarny, wolego oka lub świetlika.
Warto przeczytać: Wybór okien dachowych: czym się kierować
Jednak dachówki świetlikowe to idealny produkt do projektowania tarasu, werandy czy pomieszczenia gospodarczego. Możemy użyć ich wszędzie tam, gdzie nie jest wymagane docieplenie poddasza. Dostępne są one w wielu rozmiarach i kształtach. Dlatego można je dopasować do niemlaże wszystkich rodzajów dachówek.
Dachówki świetlikowe nie wymagają szczególnej konserwacji, a ich montaż jest równie prosty jak w przypadku dachówek ceramicznych czy betonowych. Można je montować pojedyńczo lub pokryć nimi większą powierzchnię. Dzięki temu mamy więcej możliwości aranżacji zadaszenia tarasu lub wejścia do domu. Tego rodzaju rozwiązanie może się również przydać podczas zadaszania altany w ogrodzie, pomieszczeń gospodarczych czy pracowni. To sposób na uniknięcie stosowania dodatkowego sztucznego oświetlenia i uzyskanie ciekawego efektu estetycznego.
Koniec hotelu Marriott w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?