Co działo się na "Monteriadzie 2024" na targach BUDMA?

Materiał partnera
Materiały partnera
Ponad 15 godzin pokazów dobrego montażu na żywo, 9 stoisk eksperckich, wystawa zamontowanych produktów, konferencja prasowa i setki rozmów z ekspertami – tak wyglądała w pigułce MONTERIADA 2024. Zorganizowane przez Związek POiD wraz z Partnerami wydarzenie promowało nowoczesne rozwiązania do budowy i termomodernizacji domu.

Już po raz siódmy MONTERIADA zagościła na targach BUDMA. Tegoroczna odsłona spotkania odbywała się w dniach 30.01-02.02. Tym razem na zielonym stoisku można było nie tylko zobaczyć, jak wygląda w praktyce dobry montaż wyrobów stolarki budowlanej, ale też dowiedzieć się, jak zdobyć dofinansowanie do termomodernizacji domu i wymiany źródła z programu „Czyste Powietrze”.

Dobre produkty z dobrym montażem

Głównym punktem wydarzenia były, przygotowane przez Partnerów MONTERIADY, pokazy dobrego montażu wyrobów stolarki budowlanej na żywo. Profesjonalni monterzy przez 3 dni prezentowali, jak krok po kroku zamontować nowoczesne produkty. Łącznie odbyło się 19 tego typu prezentacji. O tym, w jaki sposób zainstalować drzwi tarasowe SMART-SLIDE NEO oraz drzwi balkonowe Ideal NEO MD można się było przekonać dzięki firmie Aluplast. Podczas montażu wielkoformatowych przeszkleń do drzwi tarasowych wsparciem dla monterów były również: kompaktowych rozmiarów dźwig BG LIFT M060 oraz manipulator do szyb Smartlift SL 609 dostarczone przez Glasslift.

Niezbędnym elementem każdego domu jednorodzinnego są drzwi zewnętrzne. Podczas MONTERIADY mogliśmy więc obejrzeć prawidłowy montaż drzwi zewnętrznych 85 PREMIUM H Alu i 72 Ecotherm H Alu od Stalprodukt-Zamość. Wydarzenie stanowiło też doskonałą okazją do obejrzenia pokazów montażu segmentowej bramy garażowej LPU42 oraz drzwi wewnętrznych ProLine, które zaprezentowała firma Hörmann.

Dobre produkty montowane były z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań Soudal: systemu trójwarstwowego uszczelnienia stolarki otworowej Soudal Window System i systemu Soudal Window Installation (SWI) do montażu stolarki okiennej i drzwiowej w warstwie termoizolacyjnej, a także trójwarstwowego systemu montażu Tytan Professional WINS na bazie folii płynnych od Tytan Professional.

Do mocowania stolarki posłużyły zaś produkty dostarczone przez Klimas Wkręt-met: kotwy LO, wkręty WHO i WHOW do ościeżnic oraz ramowe kołki rozporowe KPR-FAST i KPS-FAST. Szybką i sprawną pracę monterom zapewniła również profesjonalna odzież robocza Lahti Pro. Na zlokalizowanym tuż obok MONTERIADY stoisku FAKRO można było natomiast obejrzeć okna dachowe FAKRO GREENVIEW oraz drewniano-aluminiowe okna pionowe INNOVIEW.

Punkty eksperckie

MONTERIADA 2024 to solidna porcja wiedzy o tym, jak budować i termomodernizować dom – a to wszystko w jednym miejscu. Informacje w tym zakresie można było czerpać nie tylko podczas pokazów montażu, ale także bezpośrednio od ekspertów na stoiskach.

W tym roku na MONTERIADZIE nowość stanowił punkt doradczy Projektu Doradztwa Energetycznego oraz programu „Czyste Powietrze”, a także stanowisko Instytutu Techniki Budowlanej. Odwiedzając je, można było dowiedzieć się m.in., jak zdobyć dofinansowanie do termomodernizacji domu i wymiany źródeł ciepła oraz uzyskać informacje na temat badań, oceny i certyfikacji wyrobów budowlanych. W piątek 2 lutego na stoisku MONTERIADY 2024 dostępna była natomiast wystawa zamontowanych produktów.

Konferencja prasowa

W środę 31 stycznia na MONTERIADZIE odbyła się konferencja prasowa Związku POiD, zatytułowana „Integracja i współpraca branżowa na rzecz termomodernizacji”. Podczas konferencji Małgorzata Walczak-Gomuła, Prezes Zarządu ASM Research Solutions Strategy i Janusz Komurkiewicz, Prezes Zarządu Związku POiD zaprezentowali ogólną sytuację w sektorze stolarki budowlanej, omówili tematykę eksportu tych wyrobów, a także główne wyzwania stojące przed branżą, w tym m.in. recykling, wsparcie dla budownictwa mieszkaniowego i termomodernizację.

Kluczową rolę w poprawie efektywności energetycznej budynków odgrywa program „Czyste Powietrze”, o czym szczegółowo w nagraniu wyemitowanym w ramach konferencji opowiedział Paweł Mirowski, Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Znaczenie integracji różnych specjalistycznych dziedzin w procesie efektywnej termomodernizacji przedstawił natomiast Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej. Konferencja stanowiła doskonałe zwieńczenie trzeciego dnia wydarzenia i była również znakomitą okazją do rozmów w kuluarach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Koniec hotelu Marriott w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na regiodom.pl RegioDom