Boazeria w nowej odsłonie - korkowa okładzina ścienna (ZDJĘCIA)

Ewa Wieczorska, Wicanders
Boazeria w nowej odsłonie - korkowa okładzina ścienna (ZDJĘCIA)Boazeria w nowej odsłonie - korkowa okładzina ścienna (ZDJĘCIA)
Boazeria w nowej odsłonie - korkowa okładzina ścienna (ZDJĘCIA)Boazeria w nowej odsłonie - korkowa okładzina ścienna (ZDJĘCIA) Wicanders
Drewniana boazeria przeszła prawdziwą ewolucję. Zmieniły się materiał, sposób montażu - a co za tym idzie możliwości tworzenia nieszablonowych aranżacji.

Boazeria ścienna przeżywa renesans. W niczym jednak nie przypomina tej sprzed 20 lat. Przede wszystkim jest to jednak nowatorski materiał, który stwarza wręcz nieograniczone możliwości w kreacji pięknego i funkcjonalnego wnętrza. 

Zobacz też: Dom pełen pastelowych barw. Ciepła aranżacja wnętrz jest glamour (ZDJĘCIA) 

- Materiały wykończeniowe, takie jak okładzina korkowa, dają nie tylko profesjonalnym architektom wnętrz szerokie pole do urzeczywistniania oryginalnych pomysłów. Boazeria ścienna to z jednej strony praktyczny materiał, a z drugiej obietnica wyjątkowej dekoracji, która harmonijnie nawiązywać będzie do pozostałych elementów wystroju lub też wyznaczy główną oś aranżacji. Pobudzające wyobraźnię desenie i kolorystyka paneli ściennych zachęcają bowiem do zupełnie innego projektowania domowej przestrzeni - mówi ekspert z firmy Wicanders.

Wcielenie się w rolę stylisty nie będzie trudne, gdyż do dyspozycji mamy aż 38 modeli okładziny korkowej, np. tej od firmy Dekwall. Dostępne są one w formie gotowych płytek o grubości 3 mm, których wierzchnią warstwę stanowi korek dekoracyjny, a rdzeniem jest aglomerat korkowy o gęstości 250 kg/m3. W zróżnicowanej pod względem nasycenia barw i odcieni palecie znajdziemy zarówno warianty z naturalnym fornirem, barwionym tłem, jak również barwione w całości. Do wyboru mamy różne odcienie szarości i beżów, brązy subtelnie przeplatane czerwienią, bielą lub wyrazistą czernią.

Warto przeczytać: Odkryj trzeci wymiar ściany - innowacyjne panele 3D już w Polsce (ZDJĘCIA) 

Jak zauważa ekspert - Współczesne trendy architektonicznie skłaniają się ku łączeniu ze sobą różnego typu surowców na zasadzie przeciwieństw faktur, wykończenia powierzchni czy też barw. W myśl tej zasady, naturalny korek doskonale współgra z drewnem, szkłem czy kamieniem. Pozwala zatem stworzyć kompozycję bardzo nowatorską, a przy tym odwołującą się do bliskich naturze rozwiązań.

Widoczne w fakturze korka przejścia barw, pigmenty, a nawet drobne niedoskonałości nadają stylizacji autentyczności i indywidulanego wyrazu. Dzięki temu takie projekty są ponadczasowe.
Trwałość zaczerpnięta z natury. Okładzina korkowa to w 100 proc. naturalny, ekologiczny surowiec, który poza urodą wykazuje wiele praktycznych w użytkowaniu zalet.

To też cię zainteresuje: Miękkie panele na ściany (ZDJĘCIA) 

- Pokryte nią ściany skutecznie wyciszają dźwięki i tłumią hałas dobiegający z zewnątrz. Naturalny korek pozwala również ustabilizować temperaturę oraz wilgotność powietrza, przez co korzystnie wpływa na mikroklimat wnętrza. Okładzina korkowa na długo zachowuje swoją urodę. Pokryte lakierem lub woskiem płytki korkowe są odporne na wilgoć oraz zabrudzenia. Pielęgnacja jest więc prosta i wymaga zastosowania jedynie wilgotnej szmatki za pomocą której usuniemy widoczne na ścianie zabrudzenia czy zacieki. Antystatyczne właściwości korka zapobiegną również przyciąganiu kurzu. Z pewnością docenią to alergicy i rodzice małych dzieci.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom