Akryl uniwersalny do odnawiania ścian: Tytan Proffessional

Anita Koszałkowska, Selena
Akryl uniwersalny do uszczelniania ścianAby uszczelniacz spełnił swoje zadanie, podłoże na którym będzie używane należy odpowiednio przygotować: usunąć kurz, ewentualnie nawilżyć.
Akryl uniwersalny do uszczelniania ścianAby uszczelniacz spełnił swoje zadanie, podłoże na którym będzie używane należy odpowiednio przygotować: usunąć kurz, ewentualnie nawilżyć. Selena
Zarysowania oraz pęknięcia na ścianach nie zawsze wymagają remontu. Bardzo często są to wady estetyczne, które można zamaskować przy użyciu elastycznych mas akrylowych.

Zarysowania i pęknięcia pojawiają się zwykle w miejscu łączenia różnych materiałów budowlanych, które są poddawane naprężeniom w skutek działania sił fizycznych i różnic temperatur. Rysy bardzo często pojawiają się na ścianach mieszkań położonych blisko ruchliwych ulic czy torów kolejowych itp.  Drobne szczeliny mogą wystąpić także m.in. na łączeniu ścianek działowych, wokół ram okiennych czy przy wspornikach, balkonach i daszkach. Nieestetyczne ubytki można uzupełnić masą akryloweą. W odróżnieniu od silikonu, po utwardzeniu, może ona być szlifowana i malowana, dzięki czemu pozwala uzyskać estetyczny efekt wykończenia.

Zastosowanie akrylu uniwersalnego Tytan Professional

Masa ta jest uszczelniaczem o dobrej przyczepnością do większości materiałów budowlanych, np. betonu, tynku, cegły, drewna czy płyt gipsowo-kartonowych. Produkt jest odporny na działanie promieni UV i wahania temperatur, dlatego może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

Przed zastosowaniem akrylu podłoże powinno być odpowiednio przygotowane. Zanim nałożymy spoinę powierzchnię ściany musimy dokładnie oczyścić z kurzu (jeśli jest sucha, można ją zwilżyć wodą, co zwiększy przyczepność uszczelniacza). Brzegi szczeliny należy okleić taśmą malarską, którą powinno się usunąć zaraz po zakończeniu obróbki. Pozwoli to uzyskać równą linię łączenia i uniknąć zabrudzenia jego okolic.

Szczeliwo nakładamy za pomocą wyciskacza, bezpośrednio z kartusza. Po nałożeniu spoinę należy wygładzić palcem, szmatką lub gładką szpatułką zamoczoną w roztworze wodnym mydła. W przypadku prac na elementach zewnętrznych (np. na balkonie) należy zabezpieczyć miejsce spojenia przed działaniem wody na co najmniej 6 godzin. Po całkowitym utwardzeniu spoina nadaje się do szlifowania i malowania. Tak wyknane łączenie przenosi naprężenia, nie dopuszczając do ponownego powstawania rys i spękań. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom