10 najlepszych prezentów z myślą o domu

Sławomir Bobbe
Sławomir Bobbe
Pięknie zapakowany upominek świątecznyKupowanie prezentów to trudna sztuka, ale radość z trafionego upominku jest niezapomniana. Tak pięknie zapakować można zarówno książkę, grę planszową j ka i ramkę na zdjęcia.
Pięknie zapakowany upominek świątecznyKupowanie prezentów to trudna sztuka, ale radość z trafionego upominku jest niezapomniana. Tak pięknie zapakować można zarówno książkę, grę planszową j ka i ramkę na zdjęcia. condesign (Pixabay.com)
Kupowanie i wręczanie prezentów praktycznych ma tyle samo przeciwników co zwolenników. Wśród tych ostatnich najłatwiej znaleźć takich, którzy kupują prezent osobie, ale przydaje się on w gospodarstwie domowym.

Część prezentów z kategorii "praktyczne" to upominki, które ucieszą panią domu, część sprawi frajdę właścicielowi domu, a inne – będą idealne dla pary. Przedstawiamy dziesięć pomysłów na domowe prezenty, można je wykorzystać przed świętami, ale sprawdzają się całkiem dobrze także w innych okolicznościach, jak na przykład „parapetówka" czy pierwsza wizyta w nowym mieszkaniu.

Grunt to pamiętać o tym, że nawet drobny upominek musi trafić w gust lub potrzeby obdarowywanej osoby.

Polecamy: Sprawdzony pomysł na upominek: pachnie, wygląda, smakuje 

1. Voucher/karta upominkowa – może nie jest to zbyt oryginalny pomysł na prezent, ale wyklucza za to porażkę. To dobra opcja zwłaszcza wtedy, gdy domowników nie widziało się od dawna i nie wiadomo, jak wygląda ich mieszkanie i z czego mogliby się ucieszyć.
Voucher – wydaje go większość sklepów z wyposażeniem dla domu czy budowlanych marketów, które proponują całą gamę kart podarunkowych na różne kwoty. Taki prezent sprawi, że właściciele domu sami wybiorą sobie to, co lubią i czego potrzebują.

Poradnik: Co kupić na prezent pod choinkę dla Niej

Karta podarunkowa to bardzo uniwersalny prezent. Warto jednak dobrze przemyśleć rodzaj sklepu lub usługi, które chcemy opłacić dla osoby obdarowywan
Karta podarunkowa to bardzo uniwersalny prezent. Warto jednak dobrze przemyśleć rodzaj sklepu lub usługi, które chcemy opłacić dla osoby obdarowywanej. Fot. dynamic77creation (Pixabay.com)

2. Kwiaty – jeśli domownicy je lubią, a rzadko zdarzają się tacy, którzy nie – warto w nie zainwestować. Nie chodzi oczywiście o kwiaty cięte, z którymi trzeba pożegnać się po kilku dniach, ale kwiaty doniczkowe. Zakup powinien być dostosowany do gustów domowników, o ile nie są pasjonatami kaktusów, powinno się wybierać raczej rośliny, które mają liście. Jeśli mieszkanie jest niewielkie, warto zwrócić uwagę na to, by kwiat nie był z gatunku rozłożystych. Na wszelki wypadek dobrze też, by nie wymagał wielkich umiejętności ogrodniczych i pielęgnacyjnych. Po to dajemy prezent, by domownik gdy na niego spojrzy miło myślał o darczyńcy, a nie po to, by obciążać go dodatkową pracą.

 Zobacz również: Kwiaty doniczkowe na prezent w okresie świątecznym 

3. Książki – są zawsze dobrym prezentem. Dobrze w roli upominku dla domu sprawdzi się jakaś niestandardowa książka kucharska z ciekawymi przepisami (o ile oczywiście gospodarze wykazują choć minimum zainteresowania gotowaniem). Równie dobrze książka może być jednak poradnikiem wnętrzarskim, leksykonem drinków czy wina, a pan domu ucieszy się z książki dotyczącej jego ulubionego auta. Tak wybrany prezent z pewnością zajmie honorowe miejsce na półce na książki w każdym salonie.

W prezentach świątecznych równie ważny co zawartość upominku jest forma jego podania.
W prezentach świątecznych równie ważny co zawartość upominku jest forma jego podania. Fot. condesign (Pixabay.com) 

4. Kategorię prezentów dla domu dobrze wypełniają prezenty w rodzaju obrusów, serwet czy kompletów pościeli. Może nie są szczytem oryginalności, ale serweta z ciekawym haftem czy ozdobny, elegancki obrus zawsze będą mile powitane przez domowników i z pewnością nie trafią do piwnicy z etykietą „nietrafiony prezent". Pościele z kolei dają ogromne pole wyboru – warto pomyśleć o komplecie, który będzie wykonany na przykład w barwach zespołu piłkarskiego, któremu kibicuje od dziecka właściciel mieszkania. Jego wdzięczność będzie z pewnością ogromna.

5. Perfumy – tu trzeba wyczucia i wiedzy o tym, jakie nuty zapachowe czy serie kosmetyków lubią gospodarze. Nietrafiony prezent z tej kategorii nie zostanie nawet użyty (i zapewne zostanie sprezentowany innej osobie). Jeśli jednak trafi się w gusta domowników prezent taki na kilka miesięcy zagości na toaletce i z każdym użyciem będzie przypominał o osobie, która pokusiła się o ten upominek. Jeśli nie posiada się wiedzy o tym, jakie zapachy lubią gospodarze można zaryzykować, postawić na nieśmiertelną klasykę, która dobra jest w każdych okolicznościach albo wybrać prezent z innej kategorii.

6. Zestawy do kuchni – jeśli gospodarze większą część dnia lubią spędzać w kuchni i są fanami kulinarnych reality show nie ma wątpliwości, że radość sprawi im zakup sprzętu/urządzeń przydatnych w kuchni. Nie mogą być to jednak rzeczy, które już posiadają (a skoro lubią kuchenną krzątaninę, jest takich zapewne sporo). Trzeba pokusić się o zakup niszowych urządzeń, które sprawiają jednak sporo radości. Dobrą propozycją może być chociażby zestaw do fondue dla kilku osób (jest przy okazji możliwość, że wraz z pierwszym użyciem obdarowani zaproszą darczyńców na kolację z użyciem fondue), urządzenie do pieczenia chleba czy specjalistyczny sprzęt do parzenia kawy.

7. Kalendarz – prezent idealny pod choinkę, w końcu Nowy Rok tuż, tuż. W zależności od gustów domowników można im sprezentować duży ścienny kalendarz z ciekawą panoramą, albo nieco mniejszy, podręczny. W kuchni idealnie sprawdzają się małe kalendarze ścienne z wydzieranymi kartkami, z których można dowiedzieć się nie tylko, który mamy dzień miesiąca i kto obchodzi imieniny, ale uzupełnione są również o ciekawe przepisy kulinarne, hasła, przysłowia czy cytaty. Taki kalendarz nie tylko informuje, ale również bawi i uczy.

 PrzeczytajJakie prezenty świąteczne zrobić na ostatnią chwilę 

8. W klimatach PRL – większość trzydziestoparolatków i starszych pamięta doskonale okres PRL. Jako, że był to czas ich dzieciństwa i młodości, lubią do niego wracać pamięcią. Ciekawym upominkiem nawiązującym do starych czasów będą rozmaite gadżety stylizowane na PRL. Może być to kolorowy syfon wraz z nabojami, propagandowe hasła do zawieszenia w kuchni (na przykład „jak żona gotuje, to mężowi smakuje"), kieliszki z antyalkoholowymi sloganami czy... tak trudny do zdobycia niegdyś papier toaletowy.

9. Gry planszowe/karciane – nie to nie (zawsze) są prezenty dla dzieci. Wydawcy gier planszowych i karcianych adresują wiele produkcji do dorosłych. Niektóre tytuły to bestsellery, które sprzedają się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Wspólna gra z przyjaciółmi to świetny sposób na spędzenie wieczoru albo możliwość przełamania nudy, gdy tematy do dyskusji szybko się wyczerpią. Warto mieć w domu kilka tytułów na taką ewentualność, a prezent w postaci gry – o ile domownicy nie są smutasami i lubią tego rodzaju rozrywkę – z pewnością zostanie przyjęty z wdzięcznością.

10. Alkohole – to dość trudna kategoria prezentów, w którą „inwestować" trzeba bardzo ostrożnie. Jeśli jednak domownicy znani są z tego, że lubią degustować dobre, gatunkowe alkohole, warto się o nie pokusić. Oprócz dobrej jakości trunku, dobrze pomyśleć o tym, by był zapakowany w ciekawe opakowanie/butelkę, która nie tylko będzie obietnicą dobrego smaku znajdującego się wewnątrz butelki, ale również zdobić będzie barek gospodarzy. Z zakupem takiego prezentu nie powinno być problemu – producenci prześcigają się w wymyślaniu oryginalnych, okolicznościowych opakowań dla swoich produktów. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom