Wideodomofon. Jak wybrać najlepszy model?

Materiał informacyjny bas-ip.com
Wygoda, bezpieczeństwo i prywatność – to trzy najważniejsze argumenty przemawiające za montażem wideodomofonu. Wybór tego urządzenia nie jest jednak prosty.

Na rynku znajdziecie szeroki wybór wideodomofonów. Wszystkie wprawdzie działają na tej samej zasadzie – przekazując obraz rozmówcy wraz z głosem – ale po szczegółowym zapoznaniu się z poszczególnymi parametrami i funkcjami różnice okazują się spore. Jeśli szukacie naprawdę funkcjonalnego, nowoczesnego wideodomofonu, zapoznajcie się z naszym poradnikiem.

Wybieramy wideodomofon – łączność

Większość modeli wideodomofonów łączy się – przewodowo lub bezprzewodowo – z jednostką zamontowaną w domu. Takie rozwiązanie ma jednak sporo wad. Najpoważniejszą jest brak możliwości skorzystania z kamery i mikrofonu w momencie, gdy nie ma nas w domu. Na szczęście na rynku dostępne są też wideodomofony, które eliminują tę niedogodność. Znajdziecie je w ofercie marki BAS-IP.

Na czym polega ich innowacyjność? Przede wszystkim na sposobie połączenia między panelem z kamerą i mikrofonem, a główną jednostką. W odróżnieniu od wielu konkurencyjnych modeli, wideodomofony BAS-IP wykorzystują łączność internetową (za pośrednictwem protokołu IP). Dzięki temu z panelem możesz połączyć się nie tylko z jednostki zamontowanej na ścianie, ale też z poziomu aplikacji mobilnej. Dzięki temu masz szansę rozmawiać z odwiedzającymi cię osobami także, gdy nie ma cię w domu.

Jak wybrać wideodomofon? Bezpieczeństwo

Wykorzystanie protokołu IP nie tylko znacznie zwiększa wygodę obsługi wideodomofonu, ale też czyni to rozwiązanie znacznie bezpieczniejszym. Urządzenia od BAS-IP w dużej mierze mogą zastąpić dodatkowe systemy monitoringu i ochrony. Możesz połączyć je np. z linią obsługi firmy ochroniarskiej lub ustalić przekierowanie na numer alarmowy. Korzyści płynące z zastosowania tego rozwiązania odczują też firmy. Dzięki wideodomofonowi BAS-IP portier może obsługiwać gości nawet w momencie gdy nie ma go w dyżurce.

Na uwagę zasługuje również zabezpieczenie dostępu do nieruchomości. Wideodomofony BAS-IP umożliwiają kopiowanie kart dostępu z najwyższym stopniem ochrony – SL3. To ta sama technologia, która jest stosowana w zabezpieczeniach kart bankowych.

Kupujemy wideodomofon – estetyka

Bez względu na to, czy chodzi o prywatny dom, czy też budynek komercyjny, estetyka odgrywa bardzo ważną rolę. Niestety wiele modeli wideodomofonów pod tym względem wypada dość słabo. Ich toporne, banalne projekty trudno dopasowują się do nowoczesnej, minimalistycznej architektury. Walory wizualne to kolejny argument za tym, by wybrać wideodomofon BAS-IP. Producent dużą wagę przykłada do kwestii estetyki, stosując wyłącznie obudowy precyzyjnie wykonane z wysokiej jakości materiały. Co więcej, oferuje też możliwość pełnej personalizacji obudowy i dopasowania jej do stylistyki elewacji lub ogrodzenia.

Wideodomofon IP możecie zamówić na stronie producenta. Tam też znajdziecie więcej informacji na temat korzyści płynących z jego używania. Jeśli szukacie w pełni funkcjonalnego, gwarantującego wysoki stopień bezpieczeństwa modelu, koniecznie zapoznajcie się z ofertą tej marki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom