Slow Design w aranżacji wnętrz – czym jest i do kogo trafia

Nina Romanek
Aranżacja w trendzie slow designuCoraz trudniej uspokoić myśli, wyciszyć się. Stąd rosnąca popularność Slow Food, Slow Life i w końcu Slow Design.
Aranżacja w trendzie slow designuCoraz trudniej uspokoić myśli, wyciszyć się. Stąd rosnąca popularność Slow Food, Slow Life i w końcu Slow Design. Westwing
W latach 90. popularne było wszystko, co szybkie i byle jakie, jak chociażby fast foody. Współcześnie, wracamy do korzeni i zwalniamy tempo, inwestując w to, co piękne, ale też solidne i świadomie przez nas wybrane. Przybliżamy tajniki Slow Design.

Obecnie coraz częściej dbamy nie tylko o ducha, ciało, ale również o nasze wnętrza. Zobacz, jak żyć w zgodzie ze Slow Designem, przywracając harmonię w naszym domu i życiu.

Przeczytaj również:Hygge, czyli mieszkaj wygodnie i ciesz się życiem 

Meble przyszłości

Filozofia slow designu nie jest kolejną modą, która przeminie wraz z nowym sezonem. To coś zupełnie innego, bo kształtuje naszą świadomość i określa priorytety. Osoby zainteresowane tym ruchem nie kupują pod wpływem impulsów. Zamiast aranżacji krótkoterminowej, wolą zainwestować w meble, które posłużą kilku pokoleniom. Ważna jest świadomość skąd pochodzą surowce, kto wykona meble i w jakich warunkach. W slow design liczy się indywidualne podejście do naszego projektu.

Myśl globalnie, działaj lokalnie

Żyjąc zgodnie ze Slow Designem, wspieramy małe, lokalne działalności rzemieślnicze, dzięki czemu przyczyniamy się do rozwoju naszej gospodarki. Współpracując bezpośrednio z osobą odpowiedzialną za nasze zamówienie mamy gwarancję otrzymania towaru w pełni zgodnego z naszymi wymaganiami. Lokalny patriotyzm wspomaga firmy małe, ale zrodzone z pasji i poszanowania do danego zawodu.

Slow Design w cenie

Meble czy dodatki aranżacyjne wykonane na specjalnie zamówienie lub kupione w przedsiębiorstwach specjalizujących się w wyrobach z rodzimych surowców są wyjątkowe, oryginalne, ale niestety także dość kosztowne.

W slow designie liczą się lokalni rzemieślnicy i ich małe dzieła sztuki.
W slow designie liczą się lokalni rzemieślnicy i ich małe dzieła sztuki. Fot. TheUjulala (Pixabay.com)

Jeśli jednak naszym celem jest najlepsza jakość i indywidualne podejście, podliczając ceny materiałów, czas wykonania i talent artysty – rzemieślnika, koszty te nie wyglądają już tak horrendalnie. Pamiętajmy także, że do wykonania towarów nie są wykorzystywane dzieci.

Nie tylko slow design jest w cenieJak przygotowywać posiłki w stylu slow 

Slow Design to doskonała idea, zmieniająca przede wszystkim sposób myślenia i życia wielu osób. Wyselekcjonowane, najlepszej jakości produkty nie tylko uświetnią aranżacje naszych wnętrz, ale także przyczynią się do poprawy jakości naszego życia i gospodarki. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

SIM Zagłębie inwestycje pow. zawierciański

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom