Pompa ciepła typu split czy monoblok? Sprawdź, co wybrać i dlaczego warto zostać Autoryzowanym Instalatorem pomp ciepła marki Beretta.

Materiał informacyjny Beretta
Polska jest największym i najszybciej rozwijającym się rynkiem pomp ciepła w Europie. Liczba zamontowanych pomp ciepła w 2022 r. wyniosła 180 000, tym samym sprzedaż w roku 2022 względem 2021 wzrosła o 140%. Dofinansowanie na pompy ciepła i programy współfinansujące termomodernizację skutkują 60% udziałem pomp ciepła we wnioskach do programu „Czyste Powietrze”.* W odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku marka Beretta proponuje szkolenia dla instalatorów i szereg korzyści wynikających ze współpracy.

Który rodzaj pompy jest łatwiejszy w montażu?

Pompy ciepła typu monoblok HYDRO UNIT M marki Beretta są w całości zmontowane fabrycznie, tym samym mają sprawdzoną szczelność i są łatwiejsze w montażu w porównaniu do pomp ciepła typu split, ponieważ do zamontowania jest tylko jeden element zamiast dwóch. To sprawia, że na początku pracy z pompami ciepła warto rozważyć właśnie ten rodzaj. W jednej jednostce znajdują się wszystkie komponenty pompy wraz z hermetycznie zamkniętym układem chłodniczym, dlatego do jej montażu nie są wymagane dodatkowe uprawnienia F-gazowe. Instalacja wymaga jedynie podłączenia elektrycznego i hydraulicznego. Do wnętrza budynku doprowadzane są rury, którymi płynie woda lub płyn krążący w układzie o właściwościach niezamarzających oraz montowana jest pompa obiegowa, panel sterowania, zasobnik na wodę oraz trójdrogowy zawór przełączający c.w.u. Monobloki są przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku, dlatego istotne jest zabezpieczenie układu w razie mrozów. Pompa ciepła HYDRO UNIT M w tym celu wykorzystuje funkcję „Antyzamarzaniową”.

*

Pompy ciepła typu split składają się z dwóch części- zewnętrznej i wewnętrznej. Pomiędzy jednostkami krąży gazowy czynnik roboczy R32, dlatego do montażu wymagane są tzw. F-gazy. Korzystając z pomp ciepła split o mocy powyżej 10 kW konieczne jest kontrolowanie szczelności przez wykwalifikowanego pracownika oraz prowadzenie karty produktu. Montaż pomp ciepła typu split może być nieskomplikowanym zadaniem dla doświadczonych instalatorów klimatyzacji, ponieważ budowa i zasada działania obu urządzeń jest podobna.

Pompy ciepła typu split, jak i monoblok mogą współpracować z domową instalacją fotowoltaiczną wykorzystując energię elektryczną pozyskaną z odnawialnych źródeł. Oba rodzaje pomp ciepła zapewniają ogrzewanie, chłodzenie i produkcję ciepłej wody użytkowej przy zastosowaniu odpowiednio dobranych akcesoriów i mogą pracować bardzo efektywnie.

Co można zyskać zostając Autoryzowanym Instalatorem pomp ciepła marki Beretta?

Zarabianie na montażu i uruchomieniu urządzeń Beretta, a także dostęp do zakupu urządzeń Beretta u współpracujących z nami Dystrybutorów w całym kraju mogą zapewnić wzrost zarobków, a także regularny przychód dzięki możliwości uzyskania statusu Autoryzowanego Serwisu i wykonywaniu serwisu oraz przeglądów okresowych urządzeń Beretta.

Nasz Dział Techniczny prowadzi szkolenia hybrydowe. Częściowo odbywają się stacjonarnie w laboratorium szkoleniowym Beretta w Toruniu, a częściowo online. Szkolimy z zakresu pomp ciepła, gazowych kotłów kondensacyjnych oraz klimatyzacji.

Partnerzy i instalatorzy przeszkoleni przez fachowców z Beretta mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanych inżynierów Carrier. Jeżeli nasi partnerzy potrzebują pomocy technicznej, fachowego doradztwa – jesteśmy do dyspozycji.

Marka Beretta oferuje dodatkowe korzyści dla firm instalacyjnych, które są zainteresowane odbyciem szkolenia autoryzacyjnego z zakresu pomp ciepła.

W trakcie obowiązywania oferty (od 9.03.2023 do 31.12.2023) instalatorzy, którzy odbędą szkolenie z pomp ciepła marki Beretta on-line lub stacjonarnie mają możliwość zamówienia wraz z pompą HYDRO UNIT M promocyjnego produktu w specjalnej cenie – 1 zł netto.

Do wyboru będą są produkty:

• klimatyzator Breva 9000-1 o wartości ok. 3700 zł netto
• „Gwarancja na 5-tkę” – przedłużenie gwarancji na pompę ciepła do 5 lat o wartości ok. 1000 zł netto.

W celu skorzystania z oferty należy w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty odbycia szkolenia dokonać zamówienia poprzez formularz on-line dostępny pod adresem: https://beretta.pl/promocja

Zasady wyżej wskazanej promocji są dostępne w Regulaminie promocji szkoleniowej pod tym linkiem.

*dane wg PORTPC

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom