
Pomidory
Udane zbiory pomidorów zapewni tylko przygotowanie sadzonek. Podobnie jak paprykę i bakłażany, posiej je pod koniec lutego lub w marcu, ale nie później. Do ogrodu przesadź je od połowy do końca maja (pod osłonami możesz to zrobić na początku miesiąca, jeśli pogoda będzie sprzyjać). Te same zasady dotyczą pomidorów koktajlowych, idealnych również do uprawy na balkonach.

Pietruszka
Pietruszkę korzeniową w ogrodzie, ale pod osłonami, np. w tunelach i szklarniach, możesz siać już pod koniec lutego i w marcu. W tym terminie możesz też posiać do doniczek w domu pietruszkę naciową, do uprawy na balkonie.

Rukola (rokietta siewna)
Ta roślina nie tylko znosi, ale wręcz lubi zimno. Można ją siać bezpośrednio w ogrodzie już pod koniec lutego – jeśli tylko nie ma mrozów, a ziemia nie jest zmarznięta. Inaczej trzeba poczekać do marca, a siew można te prowadzić w kwietniu. Rukolę najlepiej siać co kilka tygodni, bo szybko rośnie, a dzięki temu będziesz mieć ciągle świeże listki do zbioru.

Rzodkiewka
Rzodkiewkę sieje się od razu w ogrodzie: pod osłonami już pod koniec lutego i w marcu, a jeśli nie masz tunelu lub szklarni, to w marcu i kwietniu.