Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał Umowę Partnerską z 16 funduszami wojewódzkimi dotyczącą Projektu Doradztwa Energetycznego. W jej ramach w każdym województwie działa Zespół Doradców Energetycznych. Udzielają oni bezpłatnego wsparcia w zakresie gospodarki niskoemisyjnej, efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. To druga edycja programu, która została poszerzona o tematy związane m.in. z wodą na terenach zurbanizowanych, nadzwyczajne zagrożenia środowiskowe (takie jak m.in. powodzie) oraz gospodarkę odpadami.
– Jednym z głównych zadań Projektu jest promocja, doradztwo i podnoszenie świadomości oraz wiedzy mieszkańców, przedsiębiorców i władz lokalnych m.in. w zakresie działań na rzecz niskoemisyjnej gospodarki o obiegu zamkniętym, efektywności energetycznej i wykorzystania OZE. – informuje NFOŚ w mediach społecznościowych.
Projekt jest 100% finansowany jest ze środków Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, dzięki umowie podpisanej między NFOŚiGW a MKiŚ. Wartość dofinansowania wynosi 172 mln zł.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź RegioDom codziennie. Obserwuj RegioDom.pl!
