Meble ogrodowe, balkonowe i tarasowe - jakie i za ile kupisz

Sławomir Bobbe
Sławomir Bobbe
Meble w ogrodzieMeble ogrodowe powinny być wygodne i elegancko się prezentować, ale wcale nie muszą być drogie.
Meble w ogrodzieMeble ogrodowe powinny być wygodne i elegancko się prezentować, ale wcale nie muszą być drogie. Miloo
Wśród mebli ogrodowych jest taki wybór, że można dostać zawrotu głowy. Cenowego zawrotu – też. Za niektóre zestawy trzeba dać, bagatela, ponad 5 tysięcy złotych. Równie dobrze można kupić je taniej, a i tak komplet będzie wygodny i prezentował się elegancko. Przyglądamy się cenom.

Nadszedł sezon na zakup mebli ogrodowych. Już teraz, pod koniec maja, można je kupić z wyprzedaży. Piszemy, za ile najtaniej i jakie meble można dostać. Uwaga: podane przez nas kwoty są orientacyjne, więc w poszczególnych sklepach ceny mogą się różnić.

Warto przeczytać: O wygodzie mebli ogrodowych i tarasowych

Meble z polipropylenu

W 2017 roku to – można powiedzieć – ogrodowy, tarasowy i balkonowy hit, zwłaszcza w kolorze ciemnoszarym lub ciemnobrązowym. Siedziska, krzesła z polipropylenu na metalowych nogach, stoliki czy ławki wykonane z tego tworzywa z daleka wyglądają, jak wiklina lub rattan, ponieważ są stylizowane na wyroby z rattanu.

Pojedyncze krzesło z oparciem, bez podłokietników wykonane z polipropylenu kosztuje od 45 złotych wzwyż, a z podłokietnikami – 60 zł. Za fotel z podłokietnikami trzeba dać minimum 85 złotych. Ława z poliestru na 6 osób jest warta co najmniej 120 złotych. Nieco mniejszy od niej stolik kawowy dla dwóch osób można mieć za około 95 złotych. W komplecie będzie taniej. Przykładowo: za zestaw składający się z małego stolika oraz dwóch najprostszych krzeseł z oparciami damy 200 złotych. Jeżeli zestaw będzie poszerzony o ławkę, trzeba zapłacić 310 złotych.

Różnica pomiędzy technorattanem (który bije od 2-3 lat rekordy popularności wśród mebli ogrodowych) i polipropylenem jest widoczna dopiero z bliska – polipropylen nie jest pleciony ręcznie, tylko wytłaczany fabrycznie.

Meble z technorattanu

Za meble z technorattanu trzeba dać zazwyczaj więcej niż za te z polipropylenu. Pojedyncze krzesło bez podłokietników kosztuje od 55 złotych, a z podłokietnikami – minimum 70 zł. Na fotel należy przeznaczyć przynajmniej 105 złotych, a na ławę dla 6 osób – 170. Można zafundować sobie osobno narożnik, na którym usiądą trzy osoby. Taki sprzęt, już razem z poduszkami, kosztuje 450 złotych. Zestaw z technorattanu, obejmujący ławę na 6 osób, dwa fotele oraz sofę na trzy osoby, to wydatek rzędu 790 złotych, natomiast bez sofy – 370.

Meble drewniane

Krzesło drewniane, składane, bez podłokietników, kosztuje od 95 złotych wzwyż, a z podłokietnikami – 125 złotych. Na stolik kawowy trzeba przeznaczyć co najmniej 120 złotych. Ława dla 6 osób to większy wydatek, około 190 złotych, a trzyosobowa sofa, bez poduszek, 360 złotych. Za komplet składający się ze stolika kawowego i dwóch krzeseł bez podłokietników trzeba dać minimum 280 złotych. Jeśli mają to być krzesła z podłokietnikami oraz ława, trzeba przygotować co najmniej 440 złotych.

Meble z aluminium

Pojedyncze krzesło bez podłokietników kosztuje od 69 złotych, a z podłokietnikami – 79, fotel - 99. Stolik kawowy można dostać już za 75 złotych, a ławę dla 6 osób – za 95 złotych. Trzyosobowa sofa aluminiowa (bez poduszek) kosztuje około 230 złotych. Można zdecydować się na zestaw: dwa krzesła z oparciami plus stolik kawowy i wówczas zapłacić za niego 210 złotych. W droższej wersji zamiast krzeseł są dwa fotele. Cena wynosi 330 złotych.

Meble plastikowe

Najtańsze, zwykłe krzesło bez podłokietników kosztuje 29 złotych, z podłokietnikami – 37, a fotel – 50. Na stolik kawowy należy przeznaczyć około 55 złotych, a ławę na 6 osób – 70 złotych. Wystarczy nawet 100 złotych, aby kupić komplet – dwa krzesła z podłokietnikami oraz stolik kawowy.

Poczytaj: Meble ogrodowe drewniane, plastikowe czy inne 

Leżaki ogrodowe

Najtańszy leżak kosztuje około 65 złotych, jest wykonany na stelażu aluminiowym, nie ma regulacji oparcia oraz podłokietników. Składany leżak na kółkach (tzw. mobilny) z podłokietnikami oraz daszkiem, a także możliwością regulowania oparcia, na stalowym stelażu, kosztuje minimum 125 złotych. Tradycyjny leżak na drewnianym stelażu, bez podłokietników i bez regulacji oparcia, to wydatek rzędu 95 złotych. Jeżeli ma on podłokietniki i można regulować oparcie, to już wydatek 145 złotych. Można kupić też leżak z funkcją bujania na stalowym stelażu – kosztuje ok. 270 złotych wzwyż.

Hamaki

Najtańszy hamak jednoosobowy, wykonany z bawełnianego sznurka, stanowi wydatek 60 złotych. Jeśli ma być to hamak dwuosobowy, trzeba przygotować minimum 85 złotych. Hamak-siedzisko jednoosobowy (można na nim leżeć lub po zmianie wysokości – siedzieć) to koszt około 95 złotych, a dwuosobowy – 135 złotych. Na hamak z moskitierą trzeba przeznaczyć mniej więcej 160 złotych (jednoosobowy) lub 195 złotych (dwuosobowy). Jeśli dochodzi do tego tropik, należy wydać około 190 złotych za pojedynczy albo 230 złotych za dwuosobowy.

Poduszki

Najtańsza poduszka na siedzisko, wykonana z poliestru, to koszt 25 złotych. Poduszka na fotel (siedzisko plus oparcie) kosztuje 45 złotych, a taka na trzyosobową sofę, podłużna (siedzisko bez oparcia) – 95 złotych lub 135 złotych (siedzisko z oparciem). Poduszka na dwuosobową leżankę kosztuje 75 złotych (siedzisko z oparciem) . Na komplet czterech poduszek na same siedziska trzeba przeznaczyć 99 złotych, a na fotele (siedziska z oparciami) – 170. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom