Lampki solarne w nietypowych kształtach

Anna Karda
Lampka solarna w balkonieTaka spora kula solarna na balkonie wystarczy. Daje tyle światła, że zastąpi świece podczas wieczornych biesiad.
Lampka solarna w balkonieTaka spora kula solarna na balkonie wystarczy. Daje tyle światła, że zastąpi świece podczas wieczornych biesiad. Anna Karda
Blask lampek solarnych podkreśli piękno roślin, pomoże odnaleźć po zmierzchu schody i stworzy czarowny nastrój. Na lampkach solarnych w kształcie stolika zjesz także kolację!

Energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Solarne światło przyda się, gdy na niebie zabraknie gwiazd. Rozświetl balkon albo taras, podkreśl klimat nadchodzącego lata i ciesz się długimi ciepłymi wieczorami w nastrojowym blasku.
Oświetlenie na baterie słoneczne nic nie kosztuje, ponieważ żarówki LED w lampkach solarnych świecą dzięki światłu słonecznemu. Bateria do lampek zasilanych energią słoneczną działa około dwóch lat. W pełni naładowane lampki, czyli naświetlone w słoneczny dzień, powinny świecić po zmroku do 12 godzin.

Rodzaje lampek solarnych

Lampy wiszące – dzięki nim przeniesiesz na zewnątrz jadalnię lub pokój dzienny. Wyglądem imitują klasyczne sufitowe lampy albo są to powiększone lampiony. W komplecie również z lampkami stołowymi. Zaświecają się automatycznie po zmroku albo można je włączyć i wyłączyć pociągając za sznurek, jak przy tradycyjnej lampce nocnej.

Łańcuchy solarne – maleńkie żarówki ledowe o długości około pół centymetra połączone najczęściej przeźroczystym kablem. Z nakładanymi kloszami z białego albo kolorowego plastiku.

Zobacz również: Łańcuch świetlny jak kwiaty czosnku 

Kule – dostępne w popularnych sieciowych marketach z wyposażeniem wnętrz. Z abażurami z poliuretanu albo poliestrowego materiału, odpornego na wilgoć i zabrudzenia.

Stoliki – podświetlane dzięki wbudowanemu modułowi solarnemu. Z tworzywa sztucznego, w kubicznych kształtach. Wersje droższe z możliwością świecenia w kilku kolorach oraz dołączonym pilotem do sterowania światłem.

Doniczki solarne – o klasycznym kształcie, z białego tworzywa. W dzień wyglądają niepozornie, wieczorem nabierają blasku.

Kształty – żabki, kwiatki, ważki i motylki. Także sztuczne rośliny, np. kule bukszpanu z maleńkimi żarówkami. Kupisz je w każdym budowlanym markecie. Kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Świecące figurki – najczęściej postaci z bajek ale też motywy kojarzące się z latem i przygodą, np. latarnia morska.

Fontanny z podświetleniem solarnym – kamienne albo z tworzywa, z ledowymi żarówkami, które rozjaśnią wypływające strużki wody. Dzięki modułowi solarnemu efektownie podświetlisz fontannę ogrodową, oczko wodne albo niewielkie źródełko na balkonie. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych. 

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom