Bramy segmentowe - najczęściej wybierany typ bramy
Obecnie większość osób decyduje się na bramę segmentową. W tym modelu skrzydło (stalowe lub aluminiowe) podzielone jest na segmenty połączone zawiasami. Dzięki temu brama otwiera się i zamyka stopniowo, przesuwając wzdłuż prowadzeń zamontowanych na ścianach i pod sufitem. Taka brama może być wyposażona w napęd automatyczny, który można uruchomić za pomocą pilota czy włącznika na ścianie. Właściciele domów jednorodzinnych wybierają ten typu bramy m.in. ze względu na komfort użytkowania. Poza tym inne rodzaje bram garażowych nie zapewniają tak dużego wyboru wzorów i kolorów.
Największe zalety bram segmentowych to:
- wysoka odporność na czynniki atmosferyczne (deszcz, wiatr);
- wysoki poziom izolacji termicznej i akustycznej, co udaje się uzyskać dzięki ociepleniu skrzydła oraz pełnemu uszczelnieniu;
- dostępność różnych systemów prowadzenia, co ułatwia montaż w niestandardowych okolicznościach;
- możliwość zastosowania dodatkowych zabezpieczeń i funkcji (fotokomórka, ciche rolki, niski próg, zabezpieczenie przeciążeniowe);
- największy wybór wzorów i kolorów.
Bramy uchylne - funkcjonalne i niezawodne
Dopóki bramy segmentowe nie pojawiły się na rynku, to właśnie bramy uchylne cieszyły się największą popularnością. Dużym atutem tego modelu jest prosty mechanizm, który umożliwia otwarcie skrzydła przez uchylenie go. Dzięki temu brama jest wygodna w użytkowaniu, rzadko się psuje i nie zawodzi nawet w trudnych warunkach pogodowych. Skrzydło można wykonać na wymiar i w wielu opcjach kolorystycznych, co ułatwia dopasowanie bramy także do remontowanego domu. Na życzenie inwestora skrzydło może zostać ocieplone, a mechanizm działać w sposób automatyczny.
Bezpieczne i niedrogie bramy rozwierne
Mimo że domy jednorodzinne są coraz nowocześniejsze, to nie brakuje osób, które wolą zdecydować się na tradycyjne rodzaje bram garażowych. Najlepszym przykładem są tutaj bramy rozwierne, które składają się z najczęściej z dwóch skrzydeł otwieranych jak zwykłe drzwi (dostępne są wersje jednoskrzydłowe). Dzięki prostej budowie tego typu bramy są niedrogie, bardzo bezpieczne w użytkowaniu i mało awaryjne. Bramy rozwierne produkowane są na wymiar, dzięki czemu można je zainstalować także w nietypowych i remontowanych budynkach. Właściciele domów jednorodzinnych docenią także fakt, że taka brama może być wyposażona w ocieplone skrzydła, co pozwala na zmniejszenie strat ciepła.
Komfortowe i funkcjonalne bramy roletowe
Podczas gdy inne bramy garażowe potrzebują do działania trochę wolnej przestrzeni (przed garażem, w garażu, pod sufitem), to bramy roletowe niewątpliwie oszczędzają miejsce. W tym typie bramy występuje rolowana kurtyna, która podczas otwierania chowa się w zamontowanej u góry kasecie. Bramę roletową można zamontować od środka, od zewnątrz i w otworze, co ułatwia dopasowanie jej do budynku. Skrzydło działa automatycznie, a w razie braku prądu można otworzyć je za pomocą korby. Dzięki ocieplonej kurtynie oraz możliwości wprowadzenia różnych udogodnień (np. fotokomórki) brama roletowa doskonale sprawdza się w garażach wbudowanych w bryłę domu jednorodzinnego.
Różne rodzaje bram garażowych - jaką wybrać do swojego domu?
Wybrać ciepłą i wygodną w użytkowaniu bramę segmentową czy zdecydować się na prostą w działaniu bramę uchylną albo bramę roletową, która oszczędza miejsce? A może dom będzie wyglądać lepiej z tradycyjną bramą rozwierną? Te oraz inne pytania warto skierować do osób, które zajmują się bramami na co dzień. Specjalistów od bram, którzy zaprezentują dostępne możliwości i doradzą najlepsze rozwiązanie, można znaleźć tutaj: https://texo-bramy.pl/produkty/bramy-garazowe/. Natomiast żeby obejrzeć różne rodzaje bram garażowych i sprawdzić, jak działają, można odwiedzić np. salon sprzedaży TEXO zlokalizowany pod adresem ul. Zakopiańska 56A w Krakowie.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?