Spis treści
Poznaj sprytne triki na szybkie wysuszenie ubrania. Zobacz, co robić jeśli pranie nie chce schnąć?
Nie masz w domu elektrycznej suszarki do ubrań, a chcesz pilnie wysuszyć zaplamioną bluzkę czy spodnie? W sezonie jesienno-zimowym ubrania schną zdecydowanie za długo? Nawet jeśli zwykle jesteś dobrze zorganizowany, może ci się zdarzyć sytuacja awaryjna, wymagająca niekonwencjonalnych rozwiązań. To żaden problem, wystarczy wykorzystać do suszenia odzieży sprzęty, które mamy w domu.
Do szybkiego wysuszenia prania przyda się m.in.:
- piekarnik elektryczny,
- żelazko,
- suszarka do włosów,
- kuchenka mikrofalowa,
- grzejnik.
Jak wysuszyć pranie w kilka chwil? Dzięki tym trikom ubranie będzie suche w kilka minut:
Prezentowane w galerii sposoby na szybkie suszenie ubrań stosuj w sytuacjach podbramkowych i tylko do pojedynczych elementów garderoby, traktując je jako koła ratunkowe. Zachowaj też przy tych czynnościach maksimum ostrożności i rozwagi. Gdy czas nie goni, lepiej korzystać z konwencjonalnych sposobów suszenia ubrań.
Jak błyskawicznie wysuszyć pranie jesienią i zimą? Domowe sposoby, żeby pranie szybko wyschło i nie śmierdziało
Skuteczne suszenie prania w sezonie jesienno-zimowym przysparza wiele problemów, szczególnie gdy mieszkamy na małym metrażu. Podpowiadamy, co można zrobić, żeby było efektywne, jak najmniej uciążliwe, a wysuszone ubrania miały świeży, a nie brzydki, zatęchły zapach.
Jeżeli tylko symbole na metce na to pozwalają, to zastosujmy tuż po zakończeniu programu prania dodatkowe wirowanie. Dzięki temu tekstylia po wyjęciu z pralki będą pozbawione nadmiaru wilgoci. Podczas suszenia prania w domu pamiętajmy również o regularnym wietrzeniu mieszkania, żeby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza we wnętrzu.
Do szybszego wysuszenia prania w zimie warto wykorzystać też dodatkowy grzejnik elektryczny lub klasyczny kaloryfer, przy którym możemy ustawić suszarkę z praniem np. w nocy, gdy nie przeszkadza w komunikacji. Warto kupić składaną suszarkę wieżową z kółkami, która nie tylko zajmuje mniej przestrzeni, niż suszarka z rozkładanymi ramionami, ale dodatkowo możemy wygodnie ją przestawiać w dowolne miejsce. Na suszarce stosujmy większe odstępy między suszonym rzeczami, żeby była lepsza cyrkulacja powietrza. Jeansy, bluzy, ręczniki i swetry z grubych tkanin umieszczajmy na na dwóch prętach jednocześnie, dzięki czemu tkaniny szybciej odprowadzą wilgoć.
Można również bez obaw wywiesić mokre tekstylia na zewnątrz, pod warunkiem, że pogoda nam na to pozwala. Oczywiście pranie będzie wolniej wysychało niż w letni dzień, bo nawet do trzech dni. Wbrew powszechnej opinii pranie dobrze wysycha na mrozie. Dzięki zjawisku sublimacji, a więc przejściu ze stanu stałego w stan gazowy, z pominięciem stanu ciekłego, suszenie ubrań na mrozie jest bardzo skuteczne, ponieważ woda paruje. Istotną zaletą suszenia prania przy minusowych temperaturach jest to, że tekstylia będą miały świeży zapach.
Jak szybko wysuszyć pranie? Dzięki tym trikom ubranie będzie suche w kilka minut:
Meble i akcesoria do Twojej łazienki
Koniec hotelu Marriott w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?