Idealny odkurzacz bezprzewodowy – sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Artykuł sponsorowany
Porządki w mieszkaiuIdealny odkurzacz bezprzewodowy – sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!
Porządki w mieszkaiuIdealny odkurzacz bezprzewodowy – sprawdź, na co warto zwrócić uwagę! www.shutterstock.com (752992837)
Lekkość sprzętu, niezawodna moc i brak plączących się kabli – te atuty bezprzewodowych odkurzaczy to podstawa! Jak jednak wybrać ten, który spełni nasze oczekiwania? Podpowiadamy, które funkcje odkurzaczy bezprzewodowych warto wziąć pod lupę.

Dowiedz się, jaki odkurzacz bezprzewodowy spełni twoje oczekiwania.

Dokładność i skuteczność działania

Od dobrego odkurzacza wymagamy przede wszystkim dużej dokładności. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie marnowania czasu, który można byłoby lepiej wykorzystać niż sprzątając kilka razy te same miejsca. Wysoką skuteczność zbierania kurzu zapewnia specjalnie zaprojektowana ssawka z silnym przepływem powietrza. Warto zwrócić uwagę czy odkurzacz posiada jasne oświetlenie LED, które zapewnia lepszą widoczność w zaciemnionych miejscach oraz regulację mocy, która dostosowuje się do rodzaju odkurzanej powierzchni.

Efektywne odkurzanie trudno dostępnych miejsc to kolejna istotna cecha dobrego odkurzacza. Warto wybrać urządzenie, które zapewni nam optymalny czas pracy przy maksymalnej skuteczności – w przypadku odkurzacza Pure F9 wynosi on aż do 60 minut na jednym ładowaniu akumulatora. Dzięki temu urządzenie może odkurzyć powierzchnię o wielkości nawet 180 m². Unikalny mechanizm z funkcjonalnym, przesuwnym modułem głównym góra/dół, takim jak FlexLift, pozwala na dokładne posprzątanie nieczystości pod meblami – sofami, komodami czy szafkami. Taką funkcjonalność zapewnia wyciągany i elastyczny wąż, dając spore możliwości odkurzania.

Dobry filtr – zawsze czyste powietrze

Dobre systemy filtracji to kolejna z istotnych cech odkurzacza, jeżeli mamy w domu małe dziecko, astmatyka lub alergika. Dlaczego jest to takie ważne? Niska jakość filtrów powoduje wyrzut kurzu i roztoczy z odkurzacza do wnętrza domu, drażniąc nasze drogi oddechowe. Gdy zanieczyszczenia zalegają w środku tradycyjnego odkurzacza, bakterie mają doskonałe warunki do rozwoju. Jednak jest na to rada. Nowoczesne odkurzacze z dobrym systemem filtracji oczyszczają powietrze przy każdym odkurzaniu. Przykładem zastosowania nowoczesnych technologii jest odkurzacz Electrolux Pure F9 – zapewnia aż 5-stopniową filtrację powietrza wylotowego, zatrzymując 98,6 proc. drobnego pyłu!

Uniwersalne zastosowanie

Czy odkurzacze mogą gwarantować skuteczne uniwersalne rozwiązania? Okazuje się, że tak! Najnowocześniejsze urządzenia nie tylko efektywnie zbierają kurz z podłóg i dywanów, ale również z trudno dostępnych miejsc na dużych wysokościach. Tradycyjny odkurzacz może sobie nie poradzić z elementami wyposażenia wnętrz zawieszonymi np. na suficie czy ścianie. Urządzenie na miarę naszych czasów, takie jak np. odkurzacz Pure F9, sprawdzi się również w przypadku zbierania kurzu z karniszy, klimatyzatorów, narożników przy suficie, lamp czy plafonów – w tym przypadku odczuwalny ciężar urządzenia nie przekracza jednego kilograma.

Indywidualne parametry

Czy odkurzanie może być przyjemne? Chyba tylko dla perfekcjonistów. Reszta szuka sposobów na szybką i efektywną pracę przy minimalnym nakładzie wysiłku. Jedną z ciekawych i przydatnych funkcji jest dostosowanie teleskopowej rury do wzrostu użytkownika. Optymalnie dobrany środek ciężkości i niewielki ciężar urządzenia zapewniają wygodę podczas odkurzania. Jednak to nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na rączkę odkurzacza. Powinna być ergonomiczna i dobrze wyważona, co gwarantuje mniejsze obciążenie nadgarstka, a tym samym – większy komfort pracy. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom
Dodaj ogłoszenie