Dlaczego warto zainwestować w system alarmowy w domu?

Materiał informacyjny Marcin Balana - Profesjonalne Usługi E-Marketingowe

W niepewnych czasach poczucie bezpieczeństwa nie jest dane człowiekowi ot tak - trzeba się o nie postarać. Ofiarą przestępstwa lub wypadku można paść w każdej chwili, nawet we własnym domu, dlatego coraz więcej osób instaluje systemy alarmowe. Kraków, Tarnów, Wieliczka, Zakopane - takie rozwiązanie przydaje się wszędzie, nawet w spokojnych miasteczkach.

Kto może potrzebować systemu alarmowego?

Jeśli sugerować się doniesieniami prasowymi, w zasadzie nikt nie jest bezpieczny. Włamywacze i złodzieje nie ograniczają swojej przestępczej działalności wyłącznie do wolnostojących willi w luksusowych dzielnicach dużych miast. Bez pardonu wchodzą do mieszkań w blokach, czasami wykorzystując nieuwagę właściciela, który nie zamknął drzwi, innym razem wchodząc przez okno na parterze lub balkon. Przestępcy stają się coraz bardziej zuchwali - działają także w biały dzień i zdarza się, że nie odstrasza ich nawet obecność domowników.

Oczywiście nie tylko w dużym mieście potrzebne są systemy alarmowe. Kraków czy Zakopane - złodzieje mogą włamać się praktycznie wszędzie. Luźna zabudowa, brak kamer monitoringu czy zwyczaj niezamykania drzwi na klucz - to wszystko sprawia, że tak zwana „spokojna okolica” w istocie stanowi pole do popisu dla amatorów cudzego mienia. Złodzieje nie omijają także domów w trakcie budowy. Ich łupem mogą paść materiały budowlane, elementy instalacji, a także świeżo zamontowane drzwi, okna czy panele podłogowe. W miejscowościach atrakcyjnych turystycznie łakomym kąskiem są opustoszałe domki letniskowe, z których włamywacze mogą wynieść sprzęt AGD i RTV, elektronarzędzia i inne cenne rzeczy.

Jakie korzyści zapewnia nowoczesny system alarmowy?

System alarmowy to inwestycja w szeroko pojęte bezpieczeństwo domowników. Już sama świadomość tego, że nieruchomość jest uzbrojona w taką instalację, ma pozytywny wpływ na samopoczucie jej użytkowników.

A oto największe zalety domowego systemu alarmowego:
zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne dla osób, które padły ofiarą przestępstwa lub mieszkają samotnie w odludnej okolicy;

  • większy spokój podczas wyjazdu na wakacje czy zostawiania nastolatków samych w domu;
  • odstraszanie potencjalnych włamywaczy;
  • ochrona przed pożarem, zalaniem wodą, wybuchem gazu;
  • możliwość zdalnego zarządzania systemem, np. za pomocą aplikacji w smartfonie;
  • szybka reakcja grupy interwencyjnej lub służb (Policji, Pogotowia, Straży Pożarnej) w przypadku korzystania z usługi monitoringu systemów alarmowych;
  • dodatkowe udogodnienia, np. możliwość sterowania roletami, bramami garażowymi i wjazdowymi, oświetleniem;
  • możliwość uzyskania zniżek w ubezpieczeniu domu;
  • wzrost wartości domu na rynku nieruchomości.

Nowoczesny system alarmowy to nie tylko mniejsze ryzyko strat finansowych spowodowanych przestępstwem (włamaniem z kradzieżą, podpaleniem) czy zdarzeniem losowym. To także inwestycja w bezpieczną przyszłość dla siebie i swojej rodziny.

Komu powierzyć montaż systemu alarmowego?

Mieszkańcy województwa małopolskiego mogą zwrócić się do firmy ELEKTRO-PARTNER KRAKÓW. Kraków to nie jedyny obszar działania firmy. Fachowcy oferują swoje usługi także na terenie pobliskich gmin, takich jak Iwanowice, Krzeszowice, Mogilany, Skawina, Zielonki i wiele innych.

Kiedy najlepiej skontaktować się z firmą? Najlepiej jak najwcześniej, czyli na etapie wznoszenia budynku. Dzięki temu nie trzeba ograniczać się do systemów bezprzewodowych i będzie można rozprowadzić instalację bez kucia w ścianach. Poza tym domy w trakcie budowy narażone są na ataki złodziei, akty wandalizmu czy zdarzenia losowe - warto zatem wcześniej zadbać o zabezpieczenie dobytku.

Z firmą ELEKTRO-PARTNER KRAKÓW można skontaktować się za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie internetowej: https://www.instalacjeelektrycznekrakow.pl/kontakt/ Można również zadzwonić pod numer telefonu +48 663 876 444. Osoby, które wolą przedstawić swoją sytuację osobiście, mogą udać się do siedziby firmy pod adresem: ul. Forteczna 11, 30-437 Kraków (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu spotkania).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na regiodom.pl RegioDom