Dekorujemy pokój dziecięcy według najnowszych trendów

Anna Chreptowicz
Pokój dziecięcy– Dobrym rozwiązaniem w pokoju dziecka są meble modułowe, które umożliwiają stopniowe doposażanie pokoju w nowe elementy. Niski stoliczek do rysowania z czasem zostanie zastąpiony przez biurko z regulowaną wysokością blatu, łóżeczko wymienimy na sofę lub tapczan, a do niewielkiej komody dobierzemy pojemną szafę. Utrzymane w jednej stylistyce meble pozwolą niewielkim kosztem dopasować pokój do aktualnych potrzeb naszego dziecka – uważa ekspert z Homebook.pl.
Pokój dziecięcy– Dobrym rozwiązaniem w pokoju dziecka są meble modułowe, które umożliwiają stopniowe doposażanie pokoju w nowe elementy. Niski stoliczek do rysowania z czasem zostanie zastąpiony przez biurko z regulowaną wysokością blatu, łóżeczko wymienimy na sofę lub tapczan, a do niewielkiej komody dobierzemy pojemną szafę. Utrzymane w jednej stylistyce meble pozwolą niewielkim kosztem dopasować pokój do aktualnych potrzeb naszego dziecka – uważa ekspert z Homebook.pl. Homebook.pl/ SAJE ARCHITEKCI
Jest miejscem dziecięcych zabaw i azylem. Miejscem pełnym kolorów i kryjówek. Dziecięcy pokój, bo o nim mowa, powinien być urządzony tak, by nasza pociecha czuła się w nim bezpiecznie i komfortowo. Poznajcie najnowsze trendy w aranżacji dziecięcych pokoi.

Rok 2015 w wystroju, nie tylko dziecięcego pokoju, zdominowały proste formy, minimalizm i skandynawski design. Nie oznacza to jednak, że dziecięce pokoje mają przypominać ascetyczne cele. Pluszowe dywany, geometryczne wzory, girlandy i pompony – to popularne w tym roku dodatki, które powinny znaleźć się w pokoju modnego malucha.

Zobacz również: Puzzle jako dekoracja ścienna w pokoju dziecka 

Trend kolorystyczny

Róż dla dziewczynki, błękit dla chłopca? Ta reguła już dawno odeszła do lamusa. Rodzice wolą malować pokoje swoich pociech w bardziej uniwersalne kolory. W tym roku projektanci wnętrz najmodniejszymi kolorami przeznaczonymi do pokoju dziecięcego okrzyknęli szary i żółty. Wokół nich – jako dominujących akcentów kolorystycznych – umieszczamy przedmioty i ozdoby w delikatnych pastelach. By nie było monotonnie, na ścianach można powiesić kolorowe grafiki lub plakaty, np. z owocami albo zwierzakami przypominającymi nieco te, wykonane techniką origami.

Szary kolor wydaje się Wam nudny? Wcale taki nie jest, a z odpowiednimi dodatkami idealnie pasuje do dziecięcego i młodzieżowego pokoju.
Szary kolor wydaje się Wam nudny? Wcale taki nie jest, a z odpowiednimi dodatkami idealnie pasuje do dziecięcego i młodzieżowego pokoju. fot. Miretto 

Zobacz: Jaką kolorystykę do pokoju dziecięcego wybrać

Motyw przewodni w pokoju dziecięcym

Baśniowa kraina, królestwo dinozaurów, czy komnata księżniczki. Aranżując pokój naszej pociechy możemy wziąć pod uwagę jego zainteresowania i wykorzystać je jako motyw przewodni. Jeśli dziecko jest zafascynowane jakąś bajką, poszukajmy np. fototapet z głównymi jej bohaterami, czy najważniejszymi scenami. Charakterystyczne atrybuty związane z czymś, co leży w obszarze zainteresowań naszego dziecka, nadadzą jego pokojowi indywidualizmu i wyjątkowości.

Wzorzysty zawrót głowy

Bardzo popularne stało się własnoręczne ozdabianie mebli. Pokój utrzymany w pastelowej tonacji można nieco ożywić aplikacjami namalowanymi bądź naklejonymi na meble. W tym celu warto wykorzystać nieco żywsze kolory, które nadadzą charakteru. Aplikacje najczęściej naklejało się na ścianach. Od kilku sezonów ozdabia się nimi także meble. Biała, bądź kremowa szafa, obmalowana w motywy kwiatków, czy gwiazdek z pewnością bardzo spodoba się naszemu dziecku. Aplikacje można malować, bądź naklejać także na suficie.

Kącik małego rysownika

Niezmiennie, już od kilku sezonów, wielu rodziców decyduje się na pomalowanie w pokoju dziecka jednej ze ścian farbą tablicową. Jest to świetne rozwiązanie, szczególnie dla rodziców, których pociechy wykazują zainteresowanie do rysowania... po wszystkim. Nie dość, że dajemy dziecku możliwość rozwijania talentu, to sprawiamy mu też frajdę umożliwiając mazanie po ścianie.

Dzięki ścianie wymalowanej farbą tablicową nasze pociechy mogą robić ścienne malowidła bez ryzyka reprymendy :)
Dzięki ścianie wymalowanej farbą tablicową nasze pociechy mogą robić ścienne malowidła bez ryzyka reprymendy :) fot. Benjamin Moore

Polecamy: Farba tablicowa nie musi być czarna, może mieć bajeczne kolory

Urządzając dziecięcy pokój warto podzielić go na specjalne strefy. Strefa snu, strefa zabawy, strefa nauki. Pozwala to na zachowanie porządku, gdyż w każdej ze stref znajdują się jedynie przedmioty, które do niej przynależą. Podział na strefy jest bardzo funkcjonalny, daje wrażenie większego porządku, przestrzeni i harmonii.

Stawiaj na detal

Jeśli nie chcemy urządzać pokoju dziecka według motywu, bo nie planujemy zbyt często zmieniać wystroju wnętrza, możemy nadawać charakteru temu pomieszczeniu za pomocą detali. Wyjątkowa lampa, oryginalne łóżko, pościel w ulubione stworki – sprawią, że maluch będzie zadowolony, a my nie musimy się martwić, co zrobić z fototapetą w dinozaury w momencie, gdy dziecko zacznie interesować się samochodami. Wymiana detali jest z pewnością dużo prostsza i mniej kosztowna. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom