Ceny mieszkań używanych w Lublinie. Raport

redakcja.regiodom
LublinNa Lubelszczyźnie jako aspekt atrakcyjności inwestycyjnej regionu można wskazać bliskość wschodniej granicy z poprawiającą się infrastrukturą drogową. Ważnym składnikiem lubelskiej gospodarki jest Lubelskie Zagłębie Węglowe, a także największa w tym rejonie elektrociepłownia zlokalizowana w Lublinie–Wrotków.
LublinNa Lubelszczyźnie jako aspekt atrakcyjności inwestycyjnej regionu można wskazać bliskość wschodniej granicy z poprawiającą się infrastrukturą drogową. Ważnym składnikiem lubelskiej gospodarki jest Lubelskie Zagłębie Węglowe, a także największa w tym rejonie elektrociepłownia zlokalizowana w Lublinie–Wrotków. sxc.hu (icanga)
Przedstawiamy aktualną sytuację na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Lublinie.

W Lublinie ceny mieszkań na rynku wtórnym są bardzo stabilne (zmiany poniżej 1 proc. w ciągu minionego roku). We wrześniu przeciętna cena metra kwadratowego mieszkania wynosiła 4834 zł/mkw. Na najwyższe ceny za metr kwadratowy mogą liczyć osoby poszukujące mieszkań małych i o małej liczbie pokoi. Jest to najczęściej poziom powyżej 5000 zł/mkw. Podobna sytuacja dotyczy większych mieszkań. Ceny lokali o metrażach 90– 10 mkw. oscylują wokół tej granicznej kwoty.

Dowiedz się: Jak uzbierać wkład własny na zakup mieszkania

Wśród ofert sprzedaży mieszkań w otoDom.pl najwięcej jest lokali o powierzchni w przedziale 38–60 mkw. (prawie 43 proc. oferty). Podobny udział mają mieszkania o powierzchni 60–90 mkw. Większe od nich to tylko 7 proc. podaży. Analizując ofertę pod względem liczby pokoi, największy wybór jest wśród mieszkań 3-pokojowych.

Ceny mieszkań używanych w Lublinie. Raport

Ceny mieszkań w poszczególnych regionach Lublina

Zachodnie osiedle Czuby cechuje się najszerszą ofertą na rynku wtórnym i średnią ceną na zbliżonym poziomie, jak ten obliczany dla całego miasta. Wśród innych dużych dzielnic, popularnych lokalizacji mieszkaniowych wyróżniają się Śródmieście (średnia cena: 5037 zł/mkw.), Rury – z nieco nowszą zabudową (5112 zł/mkw.) i Czechów (4773 zł/mkw.). Za atrakcyjne dzielnice, ze względu na dużą dostępność tańszych mieszkań można uznać Wrotków (4529 zł/mkw.), Kalinowszczyznę (4515 zł/mkw.) oraz Bronowice (4396 zł/mkw.).

Najdroższą dzielnicą jest Wieniawa, a najtańszą – Kośminek. Różnica w cenie metra kwadratowego między tymi dwiema lokalizacjami wynosi średnio 1366 zł. W zestawieniu nie ujęto dzielnic, w których nie było ofert sprzedaży lub ich liczba nie pozwoliła określić średniej ceny mieszkań. 

Ceny mieszkań używanych w Lublinie. Raport

Jaka jest dostępność mieszkań w Lublinie

Dostępność mieszkaniowa w Lublinie osiągnęła w ostatnim kwartale wartość 0,77 mkw. (tyle mieszkania można kupić za średnią lubelską pensję). Jak widać, mimo że w Lublinie występują wyższe ceny, wskaźnik siły nabywczej jest wyższy niż w innym mieście na wschodzie kraju – Białymstoku (0,68 mkw.). Nasuwa się wniosek – przeciętne wynagrodzenia na Lubelszczyźnie są wyższe niż na Podlasiu, a różnica między nimi jest większa niż między cenami mieszkań w tych rejonach Polski. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze atrakcje Krakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na regiodom.pl RegioDom